3894
تاریخ انتشار : 13:09:00 , 1396/03/06    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

"سکنا گرفتن در وضعیت امور" عنوانی برای نشست مجسمه سازی
سومین نشست همایش بین الملی هفتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران با عنوان "سکنا گرفتن در وضعیت امور" عصر جمعه پنجم خرداد ماه در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.


به گزارش ايوانا و به نقل از روابط عمومي دفتر هنرهاي تجسمي، هليا دارابي؛ دبير همايش هفتمين دوسالانه مجسمه سازي تهران در اين نشست گفت: اين نشست به بررسي اين موضوع مي‌پردازد که چگونه امر کيوريتوريال به توليد و تغيير وضعيت‌ها منجر مي‌شود. هنر معاصر روز به روز به سمت تجاري شدن پيش مي‌رود و در اين شرايط اهميت دارد که مسائل از زاويه ديگري نيز طرح شود.


فرشته موسوي؛ مدير هنري و کيوريتور مستقل ام-ا-پي لندن در اين نشست گفت: ايده سکنا گرفتن در فضا از ملزومات فعاليت کيوريتوريال است و ضرورت دارد به اين نکات توجه شود که چگونه سکنا گرفتن در وضعيت امور ما را از گرفتار شدن در پيچيدگي‌هاي آن نجات مي‌دهد و مقاومت در برابر چارچوب‌هاي موجود را چگونه مي‌توان به عنوان حرکتي خلاقانه استفاده کرد.


موسوي ادامه داد: در اين مبحث سه پيش فرض به تعليق درآوردن، سکنا گرفتن در وضعيت امور و مقاومت مطرح مي‌شود. در به تعليق درآوردن، تمايز کيوريتور محدود به برگزاري نمايشگاه و کيوريتوريال پرسشگر و منتقد مطرح است. در مورد سکنا گرفتن در وضعيت امور ترکيبي از فضاهاي موسسه اي يا خودجوش  و ترکيب فضازماني امکاناتي را براي رويارويي افراد، مفاهيم و دانش‌ها فراهم مي‌کند. برخورد مقاومتي نيز از سويي گذشته‌هاي تهديد شده را بررسي مي‌کند و همچنين مقاومت در برابر آنچه را در حال وجود دارد، طرح مي‌کند. کنش سکنا گرفتن با رفتار مقاومتي به توليد دانش کمک مي‌کند و فعاليت کيوريتوريال با آرشيو و منابع گذشته، پديدار کردن چيزي است که از چشم تاريخ پنهان مانده است و فرمي از تاريخ را دارد.


ويويانا چچيا؛ کيوريتور بخش عمومي مرکز هنر معاصر گلاسکو در اين نشست با بيان تجربه کيوريتوري در مرکز هنر معاصر گلاسکو گفت: کيوريتوري به شکل معاصر و روش‌هاي آموزش آن فراتر از ساختار موجود و برگزاري نمايشگاه قرار مي‌گيرد.


ويويانا چچيا در ادامه گفت: در اين مرکز مسائل اجتماعي و زيست محيطي که مي‌توانست جذاب باشد بررسي شد و بررسي بلندمدت اين مفاهيم مورد نظر بود.


کرولينا ريتو؛ سرپرست برنامه‌هاي عمومي و پژوهشي ناتينگهام معاصر در ادامه نشست گفت: ناتينگهام معاصر يک مرکز بين المللي است که فعاليت محلي نيز دارد و انجام تحقيقات مهم‌ترين بخش فعاليت مرکز است. کيوريتور فراتر از برگزاري نمايشگاه مي‌تواند فعاليت‌هايي مانند نشر، تمرکز بر پروسه و فرايند به جاي نتيجه انجام دهد و امر کيوريتوري فضاي فعاليت عملياتي و تحقيقاتي را کنار هم فراهم مي‌کند و فعاليت ناتينگهام معاصر تحقيقات عملگرايانه است.


ميکا سولا؛ کيوريتور و مدير سليم هلسينکي نيز با بيان تجربه‌هاي خود در کيوريتوري گفت: ما در پروژه‌هاي خود به برگزاري نمايشگاه، چاپ و نشر، نشر آنلاين، معماري و طراحي شهري مي‌پردازيم و به شکل عملي تحقيق و پرسش مي‌کنيم.

  
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
خرید اثر توسط آقای مرادخانی در حراج تهران یک کار فرهنگی بود یا یک پز سیاسی با پول بیت المال؟

   
آخرین اخبار  
مجوز 6 نگارخانه جدید تهران در بهار امسال
نمایشگاه آشفته رقص در گالری آما
نخستین تیرآرت با حضور 10 گالری افتتاح شد
نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان "نهالان حیات بخش" در نگارخانه هنر ایران
روایت علی محمد زارع از موزه هنرهای معاصر
نخسیتن گام برای آرت فر تهران
نمایشگاه گروهی عکس ثمرنگار در گالری یاسمین
معاون هنری نشان هنری‌اش را برگرداند
نمایشگاه "من" در گالری خط سفید به روایت آزاده تیموریان
فراخوان ششمین جشنواره کارتون و کاریکاتور رومانی
نمایشگاهی از آثار هنرمندان ایرانی و غیر ایرانی با عنوان "بر چهره جهان رنگ نهادن"
نمایشگاه نقاشی «بوی بادام» در خانه هنرمندان
آخرین نمایشگاه گالری سیحون 2
نشست گفتمانی کیوریتوری به 6 تیر ماه موکول شد
هنرجویان ایرج شافعى در گالرى زمان هنر


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph