5465
تاریخ انتشار : 11:33:43 , 1396/11/18    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

روایت جواد عظیمی از نمایشگاه دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر
گلستان: جواد عظیمی مدیر هنری دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در استان گلستان گفت: مراسم افتتاحیه نمایشگاه تجسمی فجر استان گلستان 20 بهمن ماه از ساعت 16 تا 19 برگزار می‌شود.

به گزارش ايوانا،  جواد عظيمي مدير هنري دهمين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر در استان گلستان با اشاره به نحوه انتخاب هنرمندان جهت حضور در نمايشگاه استاني، گفت: در انتخاب هنرمندان سعي کرديم هنرمنداني را انتخاب کنيم که در چند سال اخير در نمايشگاه‌هاي ملي يا بين المللي حضور داشتند، برهمين اساس هم 10 هنرمند براي ارائه اثر در رشته‌هاي عکس، نقاشي، حجم، کاريکاتور و تصويرسازي در نمايشگاه فجر استاني انتخاب شدند.

او ادامه داد: بر همين اساس پيش‌تر با انتشار فراخواني از کارشناسان هنرهاي تجسمي و انجمن‌هاي هنرهاي تجسمي شهرستان‌هاي استان درخواست کرديم تا هنرمنداني که طي دو سال اخير در اين عرصه حضور ملي يا بين‌المللي داشته‌اند و نيز در فضاي معاصر و بينامتني اثري توليد کرده‌اند را معرفي کنند تا در پي آن اين هنرمندان 5 اثري را که در يک سبک مشخص خلق کرده‌اند ارسال کنند تا شوراي  انتخاب از بين آنها آثاري را انتخاب کند.

او با بيان اينکه سعي کرديم هنرمنداني از شهرهاي مختلف در اين نمايشگاه حضور داشته باشند، افزود: امسال براي اولين بار در استان از سه هنرمند پيشکسوت ملي استان گلستان همچون محمد تاتاري، ايرج تنظيفي و مريم زندي دعوت کرديم تا به صورت افتخاري در کنار هنرمندان جوان آثار خود را در اين نمايشگاه به نمايش بگذارند.

او درباره مکان برگزاري نمايشگاه گفت: براي برپايي اين نمايشگاه نيز سعي کرديم تا مکان ويژه‌اي را فراهم کنيم که بر همين اساس کاخ موزه گرگان را براي اين منظور درنظر گرفتيم.

مدير هنري دهمين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر در استان گلستان همچنين همکاري استان‌ها با جشنواره هنرهاي تجسمي فجر را اقدامي بسيار مثبت دانست و بيان کرد: به نظرم اتفاقي که امسال در استان‌ها در رابطه با برگزاري جشنواره تجسمي فجر افتاد بسيار کمک خواهد کرد به ديده شدن و کشف استعدادهاي هنرمندان تجسمي در شهرهاي مختلف.

او در پايان خاطرنشان کرد: مراسم افتتاحيه نمايشگاه تجسمي فجر استان گلستان 20 بهمن ماه از ساعت 16 تا 19 با آثاري از داوود عامري، محمدرضا عباسپور، نبي‌الله مصدق، جواد عظيمي، حميدرضا فرخي، سليمه غزل، مهرنوش اسکندري، صالح زنگانه، محمدرضا کيوانفر و عبدالحميد زنگانه برگزار مي‌شود و علاقمندان مي‌توانند تا 27 بهمن ماه براي بازديد از اين نمايشگاه همه روزه از  ساعت 10 تا 17 به پارک شهر، کاخ موزه گرگان مراجعه کنند.

 

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
فراخوان بخش پوستر هفته های قرآن و عترت
فراخوان مسابقه عناصر زیباسازی و طراحی شهری
گالری نگر میزبان "تودگی"
«حماسه حسینی در آیینه خیال» در فرهنگستان هنر
سومین جایزه ویستا فراخوان داد
نمايشگاه نقاشي آرزو غلامي با عنوان «سيتزِر» در گالري سايه افتتاح شد
نمايشگاه آثار كامبيز درم بخش و سهيل حسيني در گالري آ
نمایشگاه دلواره رنگ‌ها در فرهنگسرای ابن سینا
تقویت روابط هنری ایران و ایتالیا
نمايشگاه نقاشي حميد هادي نژاد با عنوان «صداي خط» در گالري ثالث افتتاح شد
برپایی نمایشگاه "صدای خط" در گالری ثالث
نمايشگاه مجسمه بهزاد ا‍ژدري با عنوان «از...، به...» در گالري اعتماد نگارستان افت
فراخوان سومین مسابقه بین المللی کارتون هلال سبز ماه ترکیه
فراخوان نهمین دوره جایزه سالیانه تعالی جهانی IIDA
فراخوان جشنواره هنری هفته پژوهش


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph