5501
تاریخ انتشار : 15:39:45 , 1396/11/24    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

نمایشگاه گروهی بحران در گالری ساربان
با برگزاری نمایشگاه گروهی بحران پرونده‌ی نمایشگاهی سال96 گالری "ساربان" بسته می‌شود.

به گزارش ايوانا، نمايشگاه "بحران" شامل نقاشي‌هاي 10 هنرمند جمعه، 27 بهمن ماه افتتاح مي‌شود و سعيد رفيعي منفرد کيويتور آن است. امين باقري، عليرضا جدي، اميد حلاج، سعيد رفيعي منفرد، اميرحسين زنجاني، امير سقراطي، کيومرث کياست، احمد مرشدلو، معصومه مظفري و نزار موسوي‌نيا هنرمنداني هستند که آثارشان به مدت 10 روز در تهران به نمايش درخواهد آمد.

رفيعي‌منفرد در بخشي از استيتمنت نمايشگاه "بحران" نوشته است: براي تعدادي از هنرمندان که طي سه دهه‌ي اخير به عرصه‌ي حرفه‌اي هنر ايران وارد شده‌اند، مدرنيسم ايراني که بيشتر به تجربه‌هاي شکل‌گرايانه بسنده مي‌کرد و توانايي درک همه جانبه‌ي شاخصه‌هاي تفکر مدرن را نداشت، کافي نبود. از اين رو، نسلي از هنرمندان ظهور کرد که دست به خلق آثاري با ارجاع به مفاهيم انساني زدند و به پيامد همه‌ي بحران‌هاي هويتي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي که يکي بعد از ديگري پيش آمدند، آثار اين هنرمندان نيز لحني جدي به خود گرفت. آثاري که نه رويکرد صرفاً مدرنيستي را در خلق اثر هنري مي‌پسنديد، نه جهانِ گل و بلبلِ هنرمندان اورينتال مي‌توانست مسائل‌اش را بيان کند و نه در پي تبديل شدن به سوپراستار خاورميانه‌اي بود. شايد "هنر بحران" تا حد زيادي بيانگر فضاي ذهني و کاري اين طيف از هنرمندان عمدتاً مستقل باشد. اين هنرمندان عليرغم تنوع ريخت‌شناسي آثارشان، داراي چند وجه مشترک هستند؛ همه‌ي آن‌ها دغدغه‌ي انساني دارند، به لحاظ توانمندي تکنيکي، کاربلد و قوي هستند و فضاي غالب آثارشان جدي و بعضاً تلخ است.

آنچه در اين نمايشگاه گردآمده، تلاشي است براي نمايش وجهي از هنر ايران که خواسته يا ناخواسته کمتر ديده شده و فراهم آوردن فضايي براي ديده شدن آثار هنرمنداني است که شرايط بحراني انسان معاصر در آثارشان قابل مشاهده است. بي‌شک اين تمام ماجرا نيست، اما اميدمان بر آن است که فضاي کوچکي را براي گفتمان‌هاي جدي‌تر و ديده‌ شدن آثار به اصطلاح تلخ باز کند.

نمايشگاه "بحران" تا هفتم اسفندماه 1396 در گالري "ساربان" به نشاني خيابان سهروردي شمالي، خيابان هويزه غربي، نبش خيابان شهيد يوسفي، پلاک 130 هر روز به جز سه شنبه‌ها از ساعت 16 تا 20 ميزبان علاقه‌مندان به هنر است.

 

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
خرید اثر توسط آقای مرادخانی در حراج تهران یک کار فرهنگی بود یا یک پز سیاسی با پول بیت المال؟

   
آخرین اخبار  
نمایشگاه عکس‌هایی از بیماران پروانه‌ای با عنوان "به نام پروانه" در خانه هنرمندا
فرهنگ‌سرای آفتاب میزبان نمایشگاه عکس "صحنه"
روایتگری لحظه‌های ناب زیارت از طریق عکس
نمایشگاه "در ستایش زوال" در گالری فرمانفرما به روایت میترا سلطانی
نمایشگاه "عروسک‌های زنده" به روایت منوچهر سلطانی
تکمیل ترکیب دبیران "جشنواره هنر مقاومت"
نمایشگاه تابستانی در گالری راه ابریشم
فراخوان دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کارتون زاگرب
نمایشگاه "از دختران قاف" در گالری ساربان به روایت نجوا عرفانی
انتصاب رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ارشاد
انتشار فراخوان جشنواره فیلم و عکس جنگل‌های هیرکانی
اعلام آخرین مهلت ارسال آثار به پنجمین دوسالانه خوشنویسی
برپایی نمایشگاه گروهی به نفع بیماران شیزوفرنی در گالری طراحان آزاد
23 افتتاحیه و 38 فرصت گالری گردی در آدینه 29 تیرماه
نمایشگاه عکس "گرمابه" در کاشان


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph