5501
تاریخ انتشار : 15:39:45 , 1396/11/24    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

نمایشگاه گروهی بحران در گالری ساربان
با برگزاری نمایشگاه گروهی بحران پرونده‌ی نمایشگاهی سال96 گالری "ساربان" بسته می‌شود.

به گزارش ايوانا، نمايشگاه "بحران" شامل نقاشي‌هاي 10 هنرمند جمعه، 27 بهمن ماه افتتاح مي‌شود و سعيد رفيعي منفرد کيويتور آن است. امين باقري، عليرضا جدي، اميد حلاج، سعيد رفيعي منفرد، اميرحسين زنجاني، امير سقراطي، کيومرث کياست، احمد مرشدلو، معصومه مظفري و نزار موسوي‌نيا هنرمنداني هستند که آثارشان به مدت 10 روز در تهران به نمايش درخواهد آمد.

رفيعي‌منفرد در بخشي از استيتمنت نمايشگاه "بحران" نوشته است: براي تعدادي از هنرمندان که طي سه دهه‌ي اخير به عرصه‌ي حرفه‌اي هنر ايران وارد شده‌اند، مدرنيسم ايراني که بيشتر به تجربه‌هاي شکل‌گرايانه بسنده مي‌کرد و توانايي درک همه جانبه‌ي شاخصه‌هاي تفکر مدرن را نداشت، کافي نبود. از اين رو، نسلي از هنرمندان ظهور کرد که دست به خلق آثاري با ارجاع به مفاهيم انساني زدند و به پيامد همه‌ي بحران‌هاي هويتي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي که يکي بعد از ديگري پيش آمدند، آثار اين هنرمندان نيز لحني جدي به خود گرفت. آثاري که نه رويکرد صرفاً مدرنيستي را در خلق اثر هنري مي‌پسنديد، نه جهانِ گل و بلبلِ هنرمندان اورينتال مي‌توانست مسائل‌اش را بيان کند و نه در پي تبديل شدن به سوپراستار خاورميانه‌اي بود. شايد "هنر بحران" تا حد زيادي بيانگر فضاي ذهني و کاري اين طيف از هنرمندان عمدتاً مستقل باشد. اين هنرمندان عليرغم تنوع ريخت‌شناسي آثارشان، داراي چند وجه مشترک هستند؛ همه‌ي آن‌ها دغدغه‌ي انساني دارند، به لحاظ توانمندي تکنيکي، کاربلد و قوي هستند و فضاي غالب آثارشان جدي و بعضاً تلخ است.

آنچه در اين نمايشگاه گردآمده، تلاشي است براي نمايش وجهي از هنر ايران که خواسته يا ناخواسته کمتر ديده شده و فراهم آوردن فضايي براي ديده شدن آثار هنرمنداني است که شرايط بحراني انسان معاصر در آثارشان قابل مشاهده است. بي‌شک اين تمام ماجرا نيست، اما اميدمان بر آن است که فضاي کوچکي را براي گفتمان‌هاي جدي‌تر و ديده‌ شدن آثار به اصطلاح تلخ باز کند.

نمايشگاه "بحران" تا هفتم اسفندماه 1396 در گالري "ساربان" به نشاني خيابان سهروردي شمالي، خيابان هويزه غربي، نبش خيابان شهيد يوسفي، پلاک 130 هر روز به جز سه شنبه‌ها از ساعت 16 تا 20 ميزبان علاقه‌مندان به هنر است.

 

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
درخشش شش ایرانی در فهرست 500 هنرمند برتر 2018
راه یابی 604 اثر از 485 هنرمند به جشنواره تجسمی فجر
اختتامیه جشنواره هنر ایران
یادداشت معاون امور هنری وزارت ارشاد درباره دغدغه‌های این روزهای هنر
فراخوان جشنواره بین‌المللی کارتون مطبوعاتی بلژیک
نمایشگاه "فرسایش" به روایت حمیده گل‌محمدی
معرفی منتخبان3 بخش دیگر جشنواره «هنر مقاومت»
گالری آس میزبان "شوخ‌طبعی، اضطراب، ترکیب‌بندی"
برگزاری نمایشگاه عکس‌های حمید جبلی در گالری آتبین
دومین روز نشست جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی در فرهنگستان هنر
آغاز همایش "چهل چراغ هنر؛ جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی ایران"
گالری ساربان میزبان «خاطرات رنگ‌یافته»
79 اثر در مرحله نهایی انتخاب بخش خوشنویسی یازدهمین جشنواره فجر
برپایی نمایشگاه "محفظه‌های من" در گالری ویستا
برگزاری آیین افتتاح نمایشگاه و اهدا جوایز ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph