5506
تاریخ انتشار : 11:54:10 , 1396/11/25    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

روایت فرناز حقیقت‌پرست از نمایشگاه "سرگشتگی"
فرناز حقیقت‌پرست گفت: آدم‌ها در نقاشی‌های من مشکلات یا روزمرگی‌های خودشان را می‌بینند چون همه ما در شهر با این مشکلات و سختی‌ها سر و کار داریم.

به گزارش ايوانا،  نمايشگاه نقاشي فرناز حقيقت‌پرست با عنوان "سرگشتگي" در گالري سهراب برپا است. حقيقت‌پرست ضمن اشاره به اينکه اين دغدغه را از 10 سال پيش به همراه دارد گفت: موضوع اين آثار شهر و لحظه‌هايي است که در شهر برايم اتفاق افتاده است. ارتباط کوتاه يا طولاني مدت با آدم‌ها بر من تاثيراتي گذاشته که بسياري از آنها را در آثارم آورده‌ام. مشکلات زندگي، روزمرگي‌ها، بيماري آدم‌ها و... هر کدام به نوعي در اين آثار ديده مي‌شوند.

او با بيان اينکه نقاشي‌هايش ديتيل‌هايي از شهر هستند گفت: با اغراق در رنگ‌ها و چهره‌ها خواستم باطن آن لحظه‌ها را تصوير کنم و نه ظاهر آنها را. شايد اين لحظات ويژگي خاصي نداشته باشند و بسيار گذرا بوده باشند، اما روي من تاثير زيادي گذاشتند. در اين نقاشي‌ها خواستم همان لحظه‌ها را که در ذهنم باقي مانده بودند به تصوير بکشم.

حقيقت‌پرست افزود: فضاي اين آثار نه کاملا ذهني است و نه کاملا واقعي. سعي کردم از رنگ‌هايي استفاده کنم که تاثير بيشتري داشته باشد. رنگ‌هاي تند مي‌توانست موضوعيت آن لحظه را بيشتر مجسم کند و آن حسي که خودم داشتم را به بيننده منتقل کند. خيلي از رنگ‌ها هم آنقدر خاکستري هستند که در فضاي واقعي ديده نمي‌شوند.

او با اشاره به اينکه اين مجموعه در مدت 6 سال آماده شده است افزود: سعي کردم از همان طرح‌هاي اوليه خود بدون هيچ تغييري استفاده کنم تا همان حس و حال و ذهنيت اصلي را به تصوير بکشم. البته در اين مدت نقاشي‌هاي ديگري هم داشتم که احساس کردم نمي‌توانند در اين مجموعه قرار بگيرند.

او با بيان اينکه چهره‌ها را از روي مدل نقاشي نکرده و همه آنها ذهني هستند گفت: اين آثار حس‌هايي را منتقل مي‌کند که براي بسياري از آدم‌ها آشنا است. مخاطبان نمايشگاه نيز احساس مي‌کردند خودشان را در اين تابلوها مي‌بينند و کاملا توانستند آنچه را به تصوير کشيده بودم درک کنند. حتي عده‌اي به من گفتند بعضي از آثار خيلي آزاردهنده است و نمي‌توانند به آنها نگاه کنند. به نظر من آدم‌ها در اين آثار مشکلات يا روزمرگي‌هاي خودشان را مي‌بينند چون همه ما در شهر با اين مشکلات و سختي‌ها سر و کار داريم.


 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
فراخوان بخش پوستر هفته های قرآن و عترت
فراخوان مسابقه عناصر زیباسازی و طراحی شهری
گالری نگر میزبان "تودگی"
«حماسه حسینی در آیینه خیال» در فرهنگستان هنر
سومین جایزه ویستا فراخوان داد
نمايشگاه نقاشي آرزو غلامي با عنوان «سيتزِر» در گالري سايه افتتاح شد
نمايشگاه آثار كامبيز درم بخش و سهيل حسيني در گالري آ
نمایشگاه دلواره رنگ‌ها در فرهنگسرای ابن سینا
تقویت روابط هنری ایران و ایتالیا
نمايشگاه نقاشي حميد هادي نژاد با عنوان «صداي خط» در گالري ثالث افتتاح شد
برپایی نمایشگاه "صدای خط" در گالری ثالث
نمايشگاه مجسمه بهزاد ا‍ژدري با عنوان «از...، به...» در گالري اعتماد نگارستان افت
فراخوان سومین مسابقه بین المللی کارتون هلال سبز ماه ترکیه
فراخوان نهمین دوره جایزه سالیانه تعالی جهانی IIDA
فراخوان جشنواره هنری هفته پژوهش


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph