5634
تاریخ انتشار : 15:39:48 , 1396/12/21    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

اجرای 109 اثر دیوارنگاری در رویداد هنری "بهارستان"
عضو هیئت داوران سومین دوره رویدا هنری "بهارستان" از تأکید این رویداد بر ارائه بیانی تازه برای بخش دیوارهای کوچک شهر من خبر داد.

به گزارش ايوانا، کمال طباطبايي، عضو هيئت داوران سومين دوره بهارستان در بخش ديوارنگاري و تخم‌مرغ‌هاي رنگي، درباره آثار رسيده به اين رويداد گفت: در بخش "ديوارهاي کوچک شهر من" در رويداد بهارستان 97، 1135 طرح از 584 هنرمند ارائه شد که هيئت داوران نزديک به 109 اثر از 109 هنرمند را جهت اجرا در سطح شهر انتخاب کردند.

او درباره بخش ديوارهاي کوچک شهر من، توضيح داد: در اين بخش ديوارهايي مد نظر داوران بود که هر هنرمند يا شهروندي ممکن است در گوشه و کنار محله خود آن را ببيند. ديوارهايي که گاهي مي‌توان با چند المان کوچک گرافيکي شکلي سرشار از معنا و زيبايي بصري بيابد.

عضو هيئت داوران سومين دوره بهارستان درباره سطح آثار ارسالي در بخش "ديوارهاي کوچک شهر من" گفت: برخي از آثار ارائه شده به اين بخش داراي ويژگي‌هاي مورد نظر بودند اما متأسفانه اغلب هنرمندان کارهايي را ارائه کرده بودند که صرفاً جنبه دکوراسيون داشت در حالي که آيتم مد نظر شوراي سياست‌گذاري تأکيد ارائه بياني تازه بود.

طباطبايي ادامه داد: آنچه که در بخش ديوارهاي کوچک شهر من، مد نظر هيئت داوران بود، ارائه بياني تازه خوشايند از يک ديوار بود به عنوان مثال در کشورهاي ديگر هنرمندان از يک سوراخ در دل ديوار، فضايي متفاوت و خوشايند را خلق مي‌کنند که با فضاي آن هماهنگ است به اين معنا که شکل اصلي ديوار حفظ و صرفاً نگاه و بياني تازه خلق مي‌شود.

او درباره نحوه انتخاب آثار اظهار کرد: از آنجايي که آثار مربوط به فضاي نوروز هستند، سعي کرديم آثاري را انتخاب کنيم که به شهر حس و حال بهاري بدهند و تصاوير جذاب و اميدبخشي را ارائه کنند. البته با اين اولويت‌ها تعداد آثار اندک بود اما با اين وجود ما طرح‌هايي را انتخاب کرديم که حداکثر نزديکي را به اولويت‌ها و سياست‌گذاري‌هاي بهارستان داشته باشد.

عضو هيئت داوران سومين دوره بهارستان درباره بخش تخم‌مرغ‌هاي نوروزي گفت: در بخش تخم‌مرغ‌هاي نوروزي نيز رويکردي مشابه ديوار کوچک شهر مد نظر ما بود البته در اين بخش دست هنرمندان براي بيان ايده‌ها بازتر و امکان ارائه آثار متنوع نيز بيشتر بود.

طباطبايي افزود: در بخش تخم‌مرغ‌هاي نوروزي نيز تأکيد ما بر جنبه نوروزي آثار بود اما متأسفانه بخش مهمي از آثار ارائه شده به اين رويداد کپي از هنرمندان بين‌المللي بود. به همين خاطر نيز ما تمام تلاش خود را کرديم که آثار اورجينال و اصل را از اين گونه موارد متمايز کنيم.

او سالانه بهارستان را رويداد مهمي در عرصه هنرهاي شهري خواند و بيان کرد: بهارستان رويداد مهمي در هنرهاي شهري و جشن نوروز به شمار مي‌رود به همين خاطر نيز تأکيد بر اين است که تصاوير خوشايندي در اين بخش انتخاب شود تا احساس خوبي را به مخاطب و شهروندان القاء کند.

عضو هيئت داوران سومين دوره بهارستان تصريح کرد: با توجه به اينکه ما در پايان سال 96 شاهد حوادث ناخوشايندي بسياري بوديم، به نظر من رويداد بهارستان مي‌تواند در تعديل احساسات شهروندان نقش بسيار مهمي را ايفاء کند تا تجربه بهتري از حضور در شهر داشته باشند.

 

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
نمایشگاه "گسل" به روایت ندا ظرف ساز
برپایی نمایشگاه "علی‌حده" در گالری سایه
برنامه‌های هنری هفته دفاع مقدس در برج آزادی
فراخوان دهمین جشنواره مونولوگ دانشگاه هنر
فراخوان مسابقه عکاسی با موبایل "فارما فریم"
احیا گروه های تخصصی فرهنگستان هنر
نقاشی‌های جمشید حقیقت‌شناس با عنوان «بیست-هجده» درگالری ساربان
برگزاری کارگاه تخصصی «عکاسی نجوم» در مراغه
فراخوان سومین جایزه هنر معاصر ویستا مهر ماه
برپایی نمایشگاه "هندسه کل" در گالری اُ
حضور چشمگیر23 اثر ایرانی در میان گران‌قیمت‌ها
تاثیر واقعه عاشورا در تاروپود آثار هنرمندان ایرانی نهفته است
مجید ملانوروزی:برای تک تک تابلوهای تهمینه میلانی قیمت ندادم
افتتاح نمایشگاه عکس‌های دفاع مقدسی در گالری ابراهیمی‌نژاد
نمایش آثار هنرمندان ایرانی در گالری سنت رُک پاریس


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph