5634
تاریخ انتشار : 15:39:48 , 1396/12/21    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

اجرای 109 اثر دیوارنگاری در رویداد هنری "بهارستان"
عضو هیئت داوران سومین دوره رویدا هنری "بهارستان" از تأکید این رویداد بر ارائه بیانی تازه برای بخش دیوارهای کوچک شهر من خبر داد.

به گزارش ايوانا، کمال طباطبايي، عضو هيئت داوران سومين دوره بهارستان در بخش ديوارنگاري و تخم‌مرغ‌هاي رنگي، درباره آثار رسيده به اين رويداد گفت: در بخش "ديوارهاي کوچک شهر من" در رويداد بهارستان 97، 1135 طرح از 584 هنرمند ارائه شد که هيئت داوران نزديک به 109 اثر از 109 هنرمند را جهت اجرا در سطح شهر انتخاب کردند.

او درباره بخش ديوارهاي کوچک شهر من، توضيح داد: در اين بخش ديوارهايي مد نظر داوران بود که هر هنرمند يا شهروندي ممکن است در گوشه و کنار محله خود آن را ببيند. ديوارهايي که گاهي مي‌توان با چند المان کوچک گرافيکي شکلي سرشار از معنا و زيبايي بصري بيابد.

عضو هيئت داوران سومين دوره بهارستان درباره سطح آثار ارسالي در بخش "ديوارهاي کوچک شهر من" گفت: برخي از آثار ارائه شده به اين بخش داراي ويژگي‌هاي مورد نظر بودند اما متأسفانه اغلب هنرمندان کارهايي را ارائه کرده بودند که صرفاً جنبه دکوراسيون داشت در حالي که آيتم مد نظر شوراي سياست‌گذاري تأکيد ارائه بياني تازه بود.

طباطبايي ادامه داد: آنچه که در بخش ديوارهاي کوچک شهر من، مد نظر هيئت داوران بود، ارائه بياني تازه خوشايند از يک ديوار بود به عنوان مثال در کشورهاي ديگر هنرمندان از يک سوراخ در دل ديوار، فضايي متفاوت و خوشايند را خلق مي‌کنند که با فضاي آن هماهنگ است به اين معنا که شکل اصلي ديوار حفظ و صرفاً نگاه و بياني تازه خلق مي‌شود.

او درباره نحوه انتخاب آثار اظهار کرد: از آنجايي که آثار مربوط به فضاي نوروز هستند، سعي کرديم آثاري را انتخاب کنيم که به شهر حس و حال بهاري بدهند و تصاوير جذاب و اميدبخشي را ارائه کنند. البته با اين اولويت‌ها تعداد آثار اندک بود اما با اين وجود ما طرح‌هايي را انتخاب کرديم که حداکثر نزديکي را به اولويت‌ها و سياست‌گذاري‌هاي بهارستان داشته باشد.

عضو هيئت داوران سومين دوره بهارستان درباره بخش تخم‌مرغ‌هاي نوروزي گفت: در بخش تخم‌مرغ‌هاي نوروزي نيز رويکردي مشابه ديوار کوچک شهر مد نظر ما بود البته در اين بخش دست هنرمندان براي بيان ايده‌ها بازتر و امکان ارائه آثار متنوع نيز بيشتر بود.

طباطبايي افزود: در بخش تخم‌مرغ‌هاي نوروزي نيز تأکيد ما بر جنبه نوروزي آثار بود اما متأسفانه بخش مهمي از آثار ارائه شده به اين رويداد کپي از هنرمندان بين‌المللي بود. به همين خاطر نيز ما تمام تلاش خود را کرديم که آثار اورجينال و اصل را از اين گونه موارد متمايز کنيم.

او سالانه بهارستان را رويداد مهمي در عرصه هنرهاي شهري خواند و بيان کرد: بهارستان رويداد مهمي در هنرهاي شهري و جشن نوروز به شمار مي‌رود به همين خاطر نيز تأکيد بر اين است که تصاوير خوشايندي در اين بخش انتخاب شود تا احساس خوبي را به مخاطب و شهروندان القاء کند.

عضو هيئت داوران سومين دوره بهارستان تصريح کرد: با توجه به اينکه ما در پايان سال 96 شاهد حوادث ناخوشايندي بسياري بوديم، به نظر من رويداد بهارستان مي‌تواند در تعديل احساسات شهروندان نقش بسيار مهمي را ايفاء کند تا تجربه بهتري از حضور در شهر داشته باشند.

 

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
خرید اثر توسط آقای مرادخانی در حراج تهران یک کار فرهنگی بود یا یک پز سیاسی با پول بیت المال؟

   
آخرین اخبار  
نمایش آثار بزرگان هنر جهان در "غریبان در بهشت" در گالری اُ
روایت یاسمین اشکبوس از نمایشگاه "چیزی شبیه یک رویا" در گالری ایوان
افتتاحیه نمایشگاه نقاشی‌های مرتضی دره‌باغی در گالری ایرانشهر
خوشنویسی اشعار بهاری بر دیوارهای شهر
جشنواره بزرگ بهاری «تهران، شهر هنر» در خانه هنرمندان ایران
برپایی نمایشگاه عکس «کریمان کرمان»
نمایشگاه «ایران قدیم» در فرهنگسرای نیاوران
حراج آثار هنری در خانه عکاسان جوان
انصراف نامور مطلق از شورای جهانی صنایع دستی
نمایشگاه رینگ و رنگ سپیده نوری در گالری اعتماد
روایت محمدرضا ظهوریان از نمایشگاه "خاطرات نه چندان گنگ" در گالری فرمانفرما
برپایی نمایشگاه آثار "رحیم نوه‌سی" در فرهنگسرای نیاوران
فراخوانی برای اهدای دوربین طلایی
6 افتتاحیه و 19 فرصت گالری گردی در آدینه25 اسفندماه
بررسی تابلوهای "ص+ه+ص" و "برای دسته" حسین زنده‌رودی


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph