5638
تاریخ انتشار : 15:58:39 , 1396/12/21    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

افتتاح سومین بازار هنر در 3 نقطه کشور
سومین بازار آثار هنری به صورت همزمان در تهران، مشهد و اهواز با نمایش 3 هزار و 200 اثر از532هنرمند و با قیمت واحد 900 هزار تومان در اسفند برگزار می شود.

به گزارش ايوانا، بازار آثار هنري با حمايت دفتر هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و موسسه توسعه هنرهاي تجسمي معاصر در نقاط مختلف کشور برگزار مي شود که البته 2دوره آن در تهران برگزار شده است. اولين دوره بازار آثار هنري شهريور 95 در خانه هنرمندان ايران برپا شد که آثار با قيمت واحد 500 هزار تومان عرضه شدند. دومين دوره بازار آثار هنري مرداد سال96 در خانه هنرمندان برگزار شد و همه آثار با قيمت واحد 750 هزار تومان به فروش گذاشته شد. حال بازار آثار هنري در گام سوم خود در شهرهاي تهران، مشهد و اهواز برگزار مي شود.

عبدالرحيم سياهکارزاده مدير موسسه توسعه هنرهاي تجسمي معاصر درباره سومين بازار آثار هنري که اين بار در سه نقطه از کشور برگزار مي شود، گفت: متولي اصلي بازارهاي هنري موسسه توسعه هنرهاي تجسمي معاصر با حمايت دفتر هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است که به منظور خريد آثار هنري و فرهنگسازي در اين زمينه برگزار مي کند. ايده فرهنگي اين بازارها از سوي جمشيد حقيقت شناس ارائه شده است، مدير اجرايي بازار تهران که در خانه هنرمندان برگزار مي شود، سيدحسين محمدپور و مدير اجرايي بازار مشهد و اهواز، سيده عاطفه نبي زاده است.وي با بيان اينکه افتتاحيه گالري انجمن تجسمي اهواز سه شنبه 22 اسفند با بازار هنري است، افزود: مراسم افتتاحيه بازار آثار هنري اهواز سه شنبه 22 اسفند ساعت18 با حضور مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان، استاندار اهواز و جمعي از مديران ادارات تابعه استاني برگزار مي شود.

جمشيد حقيقت شناس کيوريتور سومين دوره بازار آثار هنري با بيان اينکه در اين دوره آثار نقاشي، عکس و تصويرسازي به دبيرخانه بازار آثار هنري ارسال شده است،  گفت: تعداد 3 هزار و 200 اثر از532هنرمند تجسمي به دبيرخانه بازار هنري ارسال شده است و قيمت همه آثار براي ارايه در بازار، 900 هزار تومان در نظر گرفته شده است و کوچکي و بزرگي آثار تأثيري در قيمت آنها نخواهد داشت.

وي در مورد برپايي بازارهاي هنري در شهرهاي مشهد، اهواز و تهران بيان کرد: بازار آثار هنري مشهد از 10 الي15 اسفندماه 330 اثر از 104 هنرمند را در گالري چارسوق به نمايش گذاشته شد.

حقيقت شناس در ادامه گفت: بازار هنري اهواز از 22 براي فروش ارايه مي کند و بازار هنري تهران نيز از 23 الي 25 اسفند،426 اثر از 165 هنرمند را در تمامي گالري هاي خانه هنرمندان ايران به نمايش مي گذارد.

سيده عاطفه نبي‌زاده مدير اجرايي بازار آثار هنري مشهد و اهواز، در پايان در مورد برپايي اين بازار در مشهد که به پايان رسيده و ميزان فروش آن گفت: تاکنون نمايشگاهي با کيفيت آثار هنري که در گالري چارسوق به نمايش گذاشته شد، در مشهد برگزار نشده بود و تلاش مان اين بود بتوانيم با تاکيد بر توسعه فرهنگي، اين آثار هنري را به سبد کالاي مردم اضافه کنيم. هنوز ميزان فروش آن مشخص نشده است چون هنوز ميزان فروش جمع بندي نشده و يکسري کارها به صورت تعهدي فروش رفته است.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
خرید اثر توسط آقای مرادخانی در حراج تهران یک کار فرهنگی بود یا یک پز سیاسی با پول بیت المال؟

   
آخرین اخبار  
نمایش آثار بزرگان هنر جهان در "غریبان در بهشت" در گالری اُ
روایت یاسمین اشکبوس از نمایشگاه "چیزی شبیه یک رویا" در گالری ایوان
افتتاحیه نمایشگاه نقاشی‌های مرتضی دره‌باغی در گالری ایرانشهر
خوشنویسی اشعار بهاری بر دیوارهای شهر
جشنواره بزرگ بهاری «تهران، شهر هنر» در خانه هنرمندان ایران
برپایی نمایشگاه عکس «کریمان کرمان»
نمایشگاه «ایران قدیم» در فرهنگسرای نیاوران
حراج آثار هنری در خانه عکاسان جوان
انصراف نامور مطلق از شورای جهانی صنایع دستی
نمایشگاه رینگ و رنگ سپیده نوری در گالری اعتماد
روایت محمدرضا ظهوریان از نمایشگاه "خاطرات نه چندان گنگ" در گالری فرمانفرما
برپایی نمایشگاه آثار "رحیم نوه‌سی" در فرهنگسرای نیاوران
فراخوانی برای اهدای دوربین طلایی
6 افتتاحیه و 19 فرصت گالری گردی در آدینه25 اسفندماه
بررسی تابلوهای "ص+ه+ص" و "برای دسته" حسین زنده‌رودی


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph