5638
تاریخ انتشار : 15:58:39 , 1396/12/21    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

افتتاح سومین بازار هنر در 3 نقطه کشور
سومین بازار آثار هنری به صورت همزمان در تهران، مشهد و اهواز با نمایش 3 هزار و 200 اثر از532هنرمند و با قیمت واحد 900 هزار تومان در اسفند برگزار می شود.

به گزارش ايوانا، بازار آثار هنري با حمايت دفتر هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و موسسه توسعه هنرهاي تجسمي معاصر در نقاط مختلف کشور برگزار مي شود که البته 2دوره آن در تهران برگزار شده است. اولين دوره بازار آثار هنري شهريور 95 در خانه هنرمندان ايران برپا شد که آثار با قيمت واحد 500 هزار تومان عرضه شدند. دومين دوره بازار آثار هنري مرداد سال96 در خانه هنرمندان برگزار شد و همه آثار با قيمت واحد 750 هزار تومان به فروش گذاشته شد. حال بازار آثار هنري در گام سوم خود در شهرهاي تهران، مشهد و اهواز برگزار مي شود.

عبدالرحيم سياهکارزاده مدير موسسه توسعه هنرهاي تجسمي معاصر درباره سومين بازار آثار هنري که اين بار در سه نقطه از کشور برگزار مي شود، گفت: متولي اصلي بازارهاي هنري موسسه توسعه هنرهاي تجسمي معاصر با حمايت دفتر هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است که به منظور خريد آثار هنري و فرهنگسازي در اين زمينه برگزار مي کند. ايده فرهنگي اين بازارها از سوي جمشيد حقيقت شناس ارائه شده است، مدير اجرايي بازار تهران که در خانه هنرمندان برگزار مي شود، سيدحسين محمدپور و مدير اجرايي بازار مشهد و اهواز، سيده عاطفه نبي زاده است.وي با بيان اينکه افتتاحيه گالري انجمن تجسمي اهواز سه شنبه 22 اسفند با بازار هنري است، افزود: مراسم افتتاحيه بازار آثار هنري اهواز سه شنبه 22 اسفند ساعت18 با حضور مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان، استاندار اهواز و جمعي از مديران ادارات تابعه استاني برگزار مي شود.

جمشيد حقيقت شناس کيوريتور سومين دوره بازار آثار هنري با بيان اينکه در اين دوره آثار نقاشي، عکس و تصويرسازي به دبيرخانه بازار آثار هنري ارسال شده است،  گفت: تعداد 3 هزار و 200 اثر از532هنرمند تجسمي به دبيرخانه بازار هنري ارسال شده است و قيمت همه آثار براي ارايه در بازار، 900 هزار تومان در نظر گرفته شده است و کوچکي و بزرگي آثار تأثيري در قيمت آنها نخواهد داشت.

وي در مورد برپايي بازارهاي هنري در شهرهاي مشهد، اهواز و تهران بيان کرد: بازار آثار هنري مشهد از 10 الي15 اسفندماه 330 اثر از 104 هنرمند را در گالري چارسوق به نمايش گذاشته شد.

حقيقت شناس در ادامه گفت: بازار هنري اهواز از 22 براي فروش ارايه مي کند و بازار هنري تهران نيز از 23 الي 25 اسفند،426 اثر از 165 هنرمند را در تمامي گالري هاي خانه هنرمندان ايران به نمايش مي گذارد.

سيده عاطفه نبي‌زاده مدير اجرايي بازار آثار هنري مشهد و اهواز، در پايان در مورد برپايي اين بازار در مشهد که به پايان رسيده و ميزان فروش آن گفت: تاکنون نمايشگاهي با کيفيت آثار هنري که در گالري چارسوق به نمايش گذاشته شد، در مشهد برگزار نشده بود و تلاش مان اين بود بتوانيم با تاکيد بر توسعه فرهنگي، اين آثار هنري را به سبد کالاي مردم اضافه کنيم. هنوز ميزان فروش آن مشخص نشده است چون هنوز ميزان فروش جمع بندي نشده و يکسري کارها به صورت تعهدي فروش رفته است.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
نمایشگاه "گسل" به روایت ندا ظرف ساز
برپایی نمایشگاه "علی‌حده" در گالری سایه
برنامه‌های هنری هفته دفاع مقدس در برج آزادی
فراخوان دهمین جشنواره مونولوگ دانشگاه هنر
فراخوان مسابقه عکاسی با موبایل "فارما فریم"
احیا گروه های تخصصی فرهنگستان هنر
نقاشی‌های جمشید حقیقت‌شناس با عنوان «بیست-هجده» درگالری ساربان
برگزاری کارگاه تخصصی «عکاسی نجوم» در مراغه
فراخوان سومین جایزه هنر معاصر ویستا مهر ماه
برپایی نمایشگاه "هندسه کل" در گالری اُ
حضور چشمگیر23 اثر ایرانی در میان گران‌قیمت‌ها
تاثیر واقعه عاشورا در تاروپود آثار هنرمندان ایرانی نهفته است
مجید ملانوروزی:برای تک تک تابلوهای تهمینه میلانی قیمت ندادم
افتتاح نمایشگاه عکس‌های دفاع مقدسی در گالری ابراهیمی‌نژاد
نمایش آثار هنرمندان ایرانی در گالری سنت رُک پاریس


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph