5667
تاریخ انتشار : 18:10:51 , 1397/01/14    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

روایت آنه محمد تاتاری از نمایشگاه آثارش در گالری اعتماد
آنه محمد تاتاری گفت: برخورد من با نقاشی از نظر تکنیک و حس همان روند سابق را دارد، اما تم آن اجتماعی شده است.

به گزارش ايوانا، نمايشگاه آثار آنه محمد تاتاري در گالري اعتماد برپاست. تاتاري درباره آثار اخير خود گفت: اين نمايشگاه به دنبال بيان ايده برابري ميان انسان‌ها و همچنين نگاه دوباره به هنر سنتي قديم است. کارها با اين موضوع شروع شد و در اين ميان موضوع پناهجويان و مهاجران جنگي هم به آن اضافه شد که در طول دو سال گذشته ذهن من را درگير کرده است.

تاتاري افزود: زمين متعلق به همه انسان‌هاست و خدا فارغ از نژاد و رنگ و مذهب، انسان‌ها را آزاد آفريد تا بتوانند به همه جا سفر کنند. انسان اشرف مخلوقات است و بايد او را پاس داشت. من در بعضي تابلوها از سران کشورها استمداد طلبيدم که به کمک آدم‌هايي بيايند که ناگزير شده‌اند از جايي به جاي ديگر بروند. از آنها خواستم کمي به آدم‌هايي که ناچار هستند به دليل جنگ وطن خود را ترک کنند توجه کنند و جنبه سياسي در آثار من به اين شکل بروز يافت که توجه را به سمت انسان‌هايي که ناگزير از فرار هستند، جلب کنم.

اين هنرمند ادامه داد: هر روز در تلويزيون و اخبار تصاويري از پناهجويان را مي‌بينيم که هيچ جايي براي رفتن ندارند. در يکي از آثار من بطري‌هاي شيشه‌اي روي آب دريا ديده مي‌شود که نشان طلب کمک انسان‌هاي آواره است و اميد دارند که شايد کسي به فرياد آنها برسد. در اين کارها نيز آدم‌هاي سنتي را مي‌بينيم که به کمک آنها مي‌آيند و نشان دهنده همان طرز فکري است که ما شرقي‌ها مهمان‌نواز هستيم و مي‌خواهيم به بي‌پناهان کمک کنيم.

تاتاري ادامه داد: در يکي از تابلوها محمدجواد ظريف را مي‌بينيم که در حال حرکت است و در پس زمينه شاهد حضور اسب‌هاي مينياتوري هستيم. اسب موجود نجيبي است و آقاي ظريف هم نجيب است. زماني که بحث برجام داغ بود و گفت‌وگوها به نتيجه نمي‌رسيد، آقاي ظريف با برخورد خاص خود و حرکات نجيبانه‌اي که داشت نزد ايراني‌ها محبوب شد. خواستم بگويم ظريف انسان صلح طلبي است که مي‌خواهد فرهنگ‌ها و کشورها را با هم ارتباط دهد. ما ترکمن‌ها مي‌گوييم اسب نجيب است و در اين تابلو هم راه رفتن ظريف، خيلي نجيبانه است.

تاتاري افزود: برخورد من با نقاشي از نظر تکنيک و حس همان روند سابق را دارد، فقط تم آن فرق کرده و اجتماعي شده است. ما زماني تحت تاثير جنگ بوديم و پس از آن هم وقايع ديگري رخ داد که تاثير آن در کار و زندگي ما ديده مي‌شود. کارهاي من خيلي ساده و عاميانه هستند و با مردم ارتباط برقرار مي‌کنند. تم‌هايي که اين بار انتخاب شده هم براي همه مردم قابل درک است. در اين کارها فلسفه خاصي نهفته است اما به دليل آنکه مفاهيم و نمادهاي آن براي مردم غريبه نيست، با مخاطبان ارتباط برقرار مي‌کند.

گفتني است نمايشگاه آثار آنه محمد تاتاري تا 28 فروردين در گالري اعتماد واقع در خيابان هفت تير، مفتح جنوبي، بن بست شيرودي پلاک25 ميزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
خرید اثر توسط آقای مرادخانی در حراج تهران یک کار فرهنگی بود یا یک پز سیاسی با پول بیت المال؟

   
آخرین اخبار  
نمایشگاه عکس‌هایی از بیماران پروانه‌ای با عنوان "به نام پروانه" در خانه هنرمندا
فرهنگ‌سرای آفتاب میزبان نمایشگاه عکس "صحنه"
روایتگری لحظه‌های ناب زیارت از طریق عکس
نمایشگاه "در ستایش زوال" در گالری فرمانفرما به روایت میترا سلطانی
نمایشگاه "عروسک‌های زنده" به روایت منوچهر سلطانی
تکمیل ترکیب دبیران "جشنواره هنر مقاومت"
نمایشگاه تابستانی در گالری راه ابریشم
فراخوان دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کارتون زاگرب
نمایشگاه "از دختران قاف" در گالری ساربان به روایت نجوا عرفانی
انتصاب رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ارشاد
انتشار فراخوان جشنواره فیلم و عکس جنگل‌های هیرکانی
اعلام آخرین مهلت ارسال آثار به پنجمین دوسالانه خوشنویسی
برپایی نمایشگاه گروهی به نفع بیماران شیزوفرنی در گالری طراحان آزاد
23 افتتاحیه و 38 فرصت گالری گردی در آدینه 29 تیرماه
نمایشگاه عکس "گرمابه" در کاشان


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph