5700
تاریخ انتشار : 11:23:21 , 1397/01/21    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

حمایت کامل مجلس از تداوم نمایشگاه های موزه ملی ایران
سه تن از نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، امروز بیستم فروردین، با حضور در موزه ملی ایران از نمایشگاه های «موزه لوور در تهران» و «عکس های شادروان عباس کیارستمی» بازدید و نسبت به حمایت همه‌‌جانبه مجلس از حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری تأکید کردند.

به‌گزارش ايوانا و به نقل از روابط عمومي موزه ملي ايران، پروانه سلحشوري، طبيه سياوشي و سيده فاطمه ذوالقدر سه عضو کميسيون فرهنگي مجلس، در معيت دکتر نوکنده، رييس کل موزه ملي و دکتر شکوهي، مديرکل پارلماني سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري کشور از نمايشگاه موزه لوور در تهران و نمايشگاه به من نگاه کن (مجموعه عکس‌هاي عباس کيارستمي از موزه لوور) بازديد کردند.

در اين بازديد هر سه عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي ضمن ابراز خرسندي از برگزاري چنين نمايشگاهي در تهران، بر حمايت همه‌جانبه نمايندگان مجلس از حوزه ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي تأکيد کرده و خواستار تداوم برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي در تهران شدند. پروانه سلحشوري، عضو کميسيون فرهنگي و ناظر کميسيون مذکور در شوراي عالي ميراث فرهنگي و گردشگري در حاشيه اين بازديد ابراز داشت: نمايشگاه موزه لوور در تهران در حقيقت محلي براي تبادل فرهنگي و صلح و نوع دوستي بوده و مي‌تواند به تقويت روابط فرهنگي بين ايران و فرانسه کمک نمايد.

او افزود: خوشبختانه کار بزرگي انجام شده است و ماخوشحاليم که چنين نمايشگاهي در تهران برگزار شده است، اين نمايشگاه محلي براي نمايش آثار موزه لوور بوده و افرادي که امکان بازديد از موزه لوور را ندارند از اين نمايشگاه در تهران بازديد و با دستاوردهاي فرهنگ هاي مختلف آشنا مي شوند.

سلحشوري با تجليل از دست اندرکاران و برنامه ريزان نمايشگاه لوورگفت: به طور حتم مجلس از حوزه ميراث‌فرهنگي و گردشگري به‌طور کامل حمايت کرده و ما آماده تقويت همکاري با سازمان ميراث‌فرهنگي و موزه ملي ايران براي تداوم برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي هستيم.

طيبه سياوشي، ديگر عضو کميسيون فرهنگي مجلس نيز در اين بازديد گفت: از سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري براي راه‌اندازي اين نمايشگاه تشکر مي‌کنم. ما سابقه تاريخي خوبي داريم و با توجه به اين سابقه تاريخي، مي‌توانيم روابط فرهنگي بين المللي خود را با کشورهاي مختلف تقويت کنيم.

او افزود: دنيا به دنبال صلح و آرامش بوده و برپايي هر کدام از اين نمايشگاه‌ها، دريچه‌اي است به سوي صلح و آرامشي که دنيا به دنبال آن است.

سياوشي اضافه کرد: برپايي نمايشگاه موزه لوور جان تازه‌اي به حوزه ميراث‌فرهنگي بخشيده و شاهد اين هسيتم که استقبال بي‌نظير و چشمگيري از اين نمايشگاه به عمل است.

سيده فاطمه ذوالقدر، ديگر کميسيون فرهنگي مجلس نيز در اين بازديد با اشاره به اهميت تقويت روابط فرهنگي بين ايران و فرانسه گفت: برپايي نمايشگاه‌هايي مثل نمايشگاه موزه لوور، مي‌تواند به تقويت روابط فرهنگي و حتي سياسي بين ايران و ساير کشورها کمک کند و در افتتاحيه اين نمايشگاه نيز شاهد حضور وزير امور خارجه فرانسه بوديم و اين نشان مي‌دهد تقويت روابط فرهنگي به تقويت روابط سياسي نيز کمک مي‌کند.

او گفت: خوشبختانه اين نمايشگاه با استقبال بسيار خوبي روبه‌رو شده و افرادي که علاقه‌مند به آثار تاريخي فرانسه و موزه لوور هستند با حضور در اين نمايشگاه، بخش هاي مختلف موزه ملي نيز بازديد مي‌کنند.

ذوالقدر خاطرنشان کرد: اميدواريم برپايي چنين نمايشگاه‌‌هايي تداوم يابد و در اين ميان به‌‌طور حتم مجلس نيز از چنين حرکت‌هاي فرهنگي حمايت مي‌کند.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
خرید اثر توسط آقای مرادخانی در حراج تهران یک کار فرهنگی بود یا یک پز سیاسی با پول بیت المال؟

   
آخرین اخبار  
فرهنگ‌سرای آفتاب میزبان نمایشگاه عکس "صحنه"
روایتگری لحظه‌های ناب زیارت از طریق عکس
نمایشگاه "در ستایش زوال" در گالری فرمانفرما به روایت میترا سلطانی
نمایشگاه "عروسک‌های زنده" به روایت منوچهر سلطانی
تکمیل ترکیب دبیران "جشنواره هنر مقاومت"
نمایشگاه تابستانی در گالری راه ابریشم
فراخوان دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کارتون زاگرب
نمایشگاه "از دختران قاف" در گالری ساربان به روایت نجوا عرفانی
انتصاب رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ارشاد
انتشار فراخوان جشنواره فیلم و عکس جنگل‌های هیرکانی
اعلام آخرین مهلت ارسال آثار به پنجمین دوسالانه خوشنویسی
برپایی نمایشگاه گروهی به نفع بیماران شیزوفرنی در گالری طراحان آزاد
23 افتتاحیه و 38 فرصت گالری گردی در آدینه 29 تیرماه
نمایشگاه عکس "گرمابه" در کاشان
مسابقه طراحی غرفه ایران در نمایشگاههای گردشگری بین المللی 2018


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph