5700
تاریخ انتشار : 11:23:21 , 1397/01/21    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

حمایت کامل مجلس از تداوم نمایشگاه های موزه ملی ایران
سه تن از نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، امروز بیستم فروردین، با حضور در موزه ملی ایران از نمایشگاه های «موزه لوور در تهران» و «عکس های شادروان عباس کیارستمی» بازدید و نسبت به حمایت همه‌‌جانبه مجلس از حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری تأکید کردند.

به‌گزارش ايوانا و به نقل از روابط عمومي موزه ملي ايران، پروانه سلحشوري، طبيه سياوشي و سيده فاطمه ذوالقدر سه عضو کميسيون فرهنگي مجلس، در معيت دکتر نوکنده، رييس کل موزه ملي و دکتر شکوهي، مديرکل پارلماني سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري کشور از نمايشگاه موزه لوور در تهران و نمايشگاه به من نگاه کن (مجموعه عکس‌هاي عباس کيارستمي از موزه لوور) بازديد کردند.

در اين بازديد هر سه عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي ضمن ابراز خرسندي از برگزاري چنين نمايشگاهي در تهران، بر حمايت همه‌جانبه نمايندگان مجلس از حوزه ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي تأکيد کرده و خواستار تداوم برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي در تهران شدند. پروانه سلحشوري، عضو کميسيون فرهنگي و ناظر کميسيون مذکور در شوراي عالي ميراث فرهنگي و گردشگري در حاشيه اين بازديد ابراز داشت: نمايشگاه موزه لوور در تهران در حقيقت محلي براي تبادل فرهنگي و صلح و نوع دوستي بوده و مي‌تواند به تقويت روابط فرهنگي بين ايران و فرانسه کمک نمايد.

او افزود: خوشبختانه کار بزرگي انجام شده است و ماخوشحاليم که چنين نمايشگاهي در تهران برگزار شده است، اين نمايشگاه محلي براي نمايش آثار موزه لوور بوده و افرادي که امکان بازديد از موزه لوور را ندارند از اين نمايشگاه در تهران بازديد و با دستاوردهاي فرهنگ هاي مختلف آشنا مي شوند.

سلحشوري با تجليل از دست اندرکاران و برنامه ريزان نمايشگاه لوورگفت: به طور حتم مجلس از حوزه ميراث‌فرهنگي و گردشگري به‌طور کامل حمايت کرده و ما آماده تقويت همکاري با سازمان ميراث‌فرهنگي و موزه ملي ايران براي تداوم برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي هستيم.

طيبه سياوشي، ديگر عضو کميسيون فرهنگي مجلس نيز در اين بازديد گفت: از سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري براي راه‌اندازي اين نمايشگاه تشکر مي‌کنم. ما سابقه تاريخي خوبي داريم و با توجه به اين سابقه تاريخي، مي‌توانيم روابط فرهنگي بين المللي خود را با کشورهاي مختلف تقويت کنيم.

او افزود: دنيا به دنبال صلح و آرامش بوده و برپايي هر کدام از اين نمايشگاه‌ها، دريچه‌اي است به سوي صلح و آرامشي که دنيا به دنبال آن است.

سياوشي اضافه کرد: برپايي نمايشگاه موزه لوور جان تازه‌اي به حوزه ميراث‌فرهنگي بخشيده و شاهد اين هسيتم که استقبال بي‌نظير و چشمگيري از اين نمايشگاه به عمل است.

سيده فاطمه ذوالقدر، ديگر کميسيون فرهنگي مجلس نيز در اين بازديد با اشاره به اهميت تقويت روابط فرهنگي بين ايران و فرانسه گفت: برپايي نمايشگاه‌هايي مثل نمايشگاه موزه لوور، مي‌تواند به تقويت روابط فرهنگي و حتي سياسي بين ايران و ساير کشورها کمک کند و در افتتاحيه اين نمايشگاه نيز شاهد حضور وزير امور خارجه فرانسه بوديم و اين نشان مي‌دهد تقويت روابط فرهنگي به تقويت روابط سياسي نيز کمک مي‌کند.

او گفت: خوشبختانه اين نمايشگاه با استقبال بسيار خوبي روبه‌رو شده و افرادي که علاقه‌مند به آثار تاريخي فرانسه و موزه لوور هستند با حضور در اين نمايشگاه، بخش هاي مختلف موزه ملي نيز بازديد مي‌کنند.

ذوالقدر خاطرنشان کرد: اميدواريم برپايي چنين نمايشگاه‌‌هايي تداوم يابد و در اين ميان به‌‌طور حتم مجلس نيز از چنين حرکت‌هاي فرهنگي حمايت مي‌کند.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
نهمین روز همایش 10روز با عکاسان
گالری فرشته میزبان "جهان فراموش شده"
طبیعت بی جان های حجت امانی در فرانسیسکو
ششمین دوسالانه مجسمه شهری
46 افتتاحیه و 71 فرصت گالری گردی در آدینه 23 آذرماه
نمايشگاه آثار 13 هنرمند معاصر و پيشكسوت در با عنوان «در جست و جوي خود» در گالري
فراخوان بستر معماری آینده - CALL FOR IDEAS 2019
"تائو" روی دیوار گالری فردا
گالری پردیس ملت میزبان «هنر فراتر از محدودیت ها»
برگزاری نمایشگاه ساخت ایران در نیاوران
فراخوان جایزه‌ی محصول سبز 2019
فراخوان رقابت هنری ویرانشهر
تسلیت رییس موزه هنرهای معاصر تهران در پی درگذشت احمدرضا دالوند
"جان های سبز"؛ نمایش عکس های آرمان جدیدیان
نمايشگاه نقاشي هاجر رهگذر با عنوان «ماضي مطلق» در گالري آ افتتاح شد


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph