5833
تاریخ انتشار : 15:18:47 , 1397/02/26    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

روایت بهار مجابی از نمایشگاه "این جهان هستی" در گالری فردا
بهار مجابی برای نخستین بار مجموعه‌ای از آثار خود را که متعلق به یک دهه فعالیت حرفه‌ای اوست در گالری فردا به نمایش گذاشته است.

به گزارش ايوانا، بهار مجابي، هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز اجراي نمايشگاه "اين جهان هستي" را حاصل بيش از ده سال فعاليت حرفه‌اي خود دانست و در اين باره  گفت: بيش از يک دهه است که من به صورت حرفه‌اي و مدام کار نقاشي و مجسمه‌سازي انجام مي‌دهم. در اين راستا نيز بارها در نمايشگاه‌هاي گروهي حضور داشته‌ام اين براي نخستين بار است که احساس کردم مي‌توانم آثار يک دهه اخير از فعاليت‌هايم را در اين نمايشگاه در معرض ديد عموم مردم بگذارم.

او درباره تعداد آثار به نمايش گذاشته شده، بيان کرد: در اين نمايشگاه بالغ بر 15 تابلوي نقاشي و 12 مجسمه در کنار يک چيدمان مفهومي تحت عنوان انار به نمايش گذاشته شده است.

اين هنرمند نمايشگاه "اين جهان هستي" را داراي چهار بخش خواند و در اين باره اظهار کرد: "طبيعت بي‌جان" نخستين بخش اين نمايشگاه است که آثار آن، با انگيزه بازنمايي زندگي ايراني و لذت نقاشي کردن شکل گرفته است. در اين بخش که 3 تابلوي نقاشي به آن اختصاص داده شده، من به ثبت اشياي خاطره انگيز پرداخته‌ام.

مجابي، دومين بخش اين نمايشگاه را مربوط به هنرمندان دانست و توضيح داد: دوره بعدي که من در کارها به آن پرداخته‌ام، مربوط به مجموعه "دست‌ها" است. در اين مجموعه من بر انگشتان آفرينشکار هنرمندان معاصر تأکيد داشتم و سعي کردم، کوشش زيستاري آن‌ها را در آفريدن جهان معنوي‌شان بازتاب دهم.

او ادامه داد: در اين مجموعه انگشتان موسيقيداناني چون جليل شهناز و چکناواريان و اديباني چون دولت آبادي و نقاشاني چون حسين مجابي به ثبت رسيده است.

مجابي درباره آثار قشم گفت: دوره ديگر کارهاي من به خاطره‌هاي ثبت شده از سفر قشم مربوط است و سعي کرده‌ام که حوادث گذرا در اين سفر را به اثري ماندگار تبديل کنم.

او درباره آثار حجمي خود در اين نمايشگاه گفت: من در مجسمه‌ها سعي کردم، بخش‌هايي را به تصوير درآورم که در نقاشي امکان نشان دادن آن‌ها نبود. در واقع احجام به واسطه سه بعدي بودن به من کمک کردند که بتوانم ابعاد متفاوتي را در بازآفريني زيست جهان نشان دهم و حکايت‌هايي را از زندگي، کار، عشق و رنج به تصوير درآورم.

اين هنرمند درباره چيدمان انار در اين نمايشگاه گفت: انار به عنوان سمبل زايش است براي همين من از آن به عنوان نماد زندگي بهره برده‌ام و سعي کردم که نگاهي کاملاً مفهومي را در اين چيدمان ارائه کنم.

اين هنرمند درباره نحوه اجراي آثار اين مجموعه گفت: بيشتر آثار اين مجموعه رنگ و روغن بر روي بوم هستند. براي مجسمه‌ها نيز من از فايبرگلاس و برنز در برخي از آثار استفاده کرده‌ام.

مجابي از اجراي آثار تازه‌اي براي نمايشگاه آينده خود خبر داد و گفت: در نمايشگاه بعدي قطعاً نگاه متفاوتي را دنبال خواهم کرد و سعي دارم که بيشتر در حوزه مجسمه فعال شوم.

 علاقه‌مندان به بازديد از اين نمايشگاه مي‌توانند تا 27 ارديبهشت ماه همه روزه از ساعت 16 تا 20 به گالري فردا واقع در کريم‌خان زند، زير پل کريم‌خان، خيابان حسيني، کوچه اعرابي6، پلاک 2 واحد2 مراجعه کنند.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
1424 نقاش متقاضی شرکت در دوسالانه دامون‌فر
"نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی" در موزه امام علی (ع)
برپایی نمایشگاه "فقدان" در گالری ماه
نمایشگاه "عشق عنکبوتی" در گالری دلگشا به روایت هایده ایازی
59 افتتاحیه و 73 فرصت گالری گردی در آدینه 26 بهمن ماه
برپایی نمایشگاه "این زمستان را پایانی نیست" در گالری اعتماد
نمایش آثار علی رضوی در گالری ژاله
گالری فرشته میزبان "جهان اشیاء"
نمایش آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران در نگارخانه لاله
نمایش آثار هنری ایران در مرکز فرهنگی بغداد
نقاشی‌های هیتلر خریداری نداشت
تائید اصالت تابلوی ون گوگ در موزه آمریکا
جشنواره بین ‌المللی هنرمحیطی در چابهار برگزار می شود
نمایشگاه "از یوحنای آبزیان. به روایت فائزه بهارلو
گالری سایه میزبان " بی نشان"


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph