5921
تاریخ انتشار : 10:12:48 , 1397/03/17    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

شرکت یکی از آثار نقاشی‌خط فرامرز پیلارام دز نهمین حراج تهران
نهمین حراج تهران، تیرماه 97 با یکی از آثار نقاشی خط زنده یاد فرامرز پیلارام برگزار خواهد شد.


به گزارش ايوانا، يکي از آثار نقاشي‌خط فرامرز پيلارام هنرمند نقاش و خوشنويس در نهمين حراج تهران که تيرماه97 برگزار مي شود، شرکت داده خواهد شد.

علي پيلارام، فرزند فرامرز پيلارام درباره اين اثر گفت: صاحب اين اثر نقاشي خط يک مجموعه دار هنري است که آن را در حراج تهران شرکت خواهد داد. برآورد قيمت اين تابلوي نقاشي خط که اندازه آن100 در70 است و در سال 1348 خلق شده است، بين 250 تا 350 ميليون تومان است.

وي با بيان اينکه اين دومين حضور زنده ياد پيلارام در حراج تهران خواهد بود، توضيح داد: دو اثر نقاشي‌خط فرامرز پيلارام، بدون عنوان و با متريال رنگ روغن روي بوم و اکريليک و مرکب روي بوم در اولين حراج تهران (خرداد 91) حضور داشت که با قيمت هاي 30 و 46 ميليون تومان به فروش رسيد.

فرزند زنده ياد پيلارام در پايان گفت: سال گذشته يکي از آثار پدرم در حراج بونامز لندن، سومين اثر پرفروش بود. آثار پدرم تاکنون در 66 حراج بين المللي و داخلي از جمله بونامز، ساتبيز و کريستيز شرکت داده شده و هميشه جزو گران ترين آثار فروخته شده بوده است.

فرامرز پيلارام هنرمند نقاش، خوشنويس و از پيشگامان مکتب سقاخانه ايران بود و در آثارش همواره در پي به تصوير کشيدن نمادهاي اصيل ايراني بود. در کارهاي اوليه اش مُهرهايي را که در قديم به جاي امضا از آن استفاده مي کردند، بزرگ نمايي کرد و زمينه اي کتيبه گونه به وجود آورد و در آن نمادهاي مذهبي، مانند عَلَم و پنجه را با اشکال هندسي درآميخت.

وي با علاقه و توجه به هنرهاي سنّتي ايراني، نظير کاشيکاري و در مسير يافتن راه هاي نو براي ترکيب بندي ‌هاي جديد و دريافت اين مطلب که خط فارسي، به ويژه نستعليق، در تلفيق با نقاشي ويژگي ممتازي به تابلوها مي بخشد، به آموختن خطاطي در انجمن خوشنويسان پرداخت و مدتي در آنجا تدريس کرد. از آن پس، خط دستمايه اصلي آثار او شد و از اين رو از اين هنرمند به عنوان يکي از پيشگامان نقاشي خط در ايران ياد مي‌شود.

آثار فرامرز پيلارام در بزرگترين موزه هاي ايران و جهان از جمله موزه هنرهاي معاصر تهران، موزه هنرهاي مدرن نيويورک، موزه متروپوليتن نيويورک، بانک پاسارگاد و ... نگهداري مي شود.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
آثار 13 هنرمند معاصر کشور در گالری کلاهدوزان
اعلام فراخوان ششمین سالانه تبادل چاپ دستی
فرهنگسرای نیاوران میزبان "دست خط"
روایت رزاقی، کولیوند، اکرمی و بندگلستانی از حضور در آرت ابوظبی
دیدار هفتگی هادی مظفری از گالری‌های تهران
باغ‌موزه قصر میزبان بخش گالری‌ها در جشنواره تجسمی فجر
دومین روز از همایش 10 روز با عکاسان
فراخوان چهارمین مسابقه بین‌المللی عکاسی ZEISS
سید مجتبی حسینی: شیراز شهر فعال هنرهای تجسمی است
برپایی نمایشگاه "عزای عمومی" در گالری اعتماد
آغاز هفتمین دوره 10 روز با عکاسان
افتتاح نمایشگاه صورتک و آثار حجم قبایل ساحل عاج در گالری کاما
گالری آس میزبان «گالیا»
39 افتتاحیه و 56 فرصت گالری گردی در آدینه 16 آدرماه
نمایشگاه گروهی "قطعا اتفاق افتاده" در گالر ی سرزمین هنر


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph