5921
تاریخ انتشار : 10:12:48 , 1397/03/17    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

شرکت یکی از آثار نقاشی‌خط فرامرز پیلارام دز نهمین حراج تهران
نهمین حراج تهران، تیرماه 97 با یکی از آثار نقاشی خط زنده یاد فرامرز پیلارام برگزار خواهد شد.


به گزارش ايوانا، يکي از آثار نقاشي‌خط فرامرز پيلارام هنرمند نقاش و خوشنويس در نهمين حراج تهران که تيرماه97 برگزار مي شود، شرکت داده خواهد شد.

علي پيلارام، فرزند فرامرز پيلارام درباره اين اثر گفت: صاحب اين اثر نقاشي خط يک مجموعه دار هنري است که آن را در حراج تهران شرکت خواهد داد. برآورد قيمت اين تابلوي نقاشي خط که اندازه آن100 در70 است و در سال 1348 خلق شده است، بين 250 تا 350 ميليون تومان است.

وي با بيان اينکه اين دومين حضور زنده ياد پيلارام در حراج تهران خواهد بود، توضيح داد: دو اثر نقاشي‌خط فرامرز پيلارام، بدون عنوان و با متريال رنگ روغن روي بوم و اکريليک و مرکب روي بوم در اولين حراج تهران (خرداد 91) حضور داشت که با قيمت هاي 30 و 46 ميليون تومان به فروش رسيد.

فرزند زنده ياد پيلارام در پايان گفت: سال گذشته يکي از آثار پدرم در حراج بونامز لندن، سومين اثر پرفروش بود. آثار پدرم تاکنون در 66 حراج بين المللي و داخلي از جمله بونامز، ساتبيز و کريستيز شرکت داده شده و هميشه جزو گران ترين آثار فروخته شده بوده است.

فرامرز پيلارام هنرمند نقاش، خوشنويس و از پيشگامان مکتب سقاخانه ايران بود و در آثارش همواره در پي به تصوير کشيدن نمادهاي اصيل ايراني بود. در کارهاي اوليه اش مُهرهايي را که در قديم به جاي امضا از آن استفاده مي کردند، بزرگ نمايي کرد و زمينه اي کتيبه گونه به وجود آورد و در آن نمادهاي مذهبي، مانند عَلَم و پنجه را با اشکال هندسي درآميخت.

وي با علاقه و توجه به هنرهاي سنّتي ايراني، نظير کاشيکاري و در مسير يافتن راه هاي نو براي ترکيب بندي ‌هاي جديد و دريافت اين مطلب که خط فارسي، به ويژه نستعليق، در تلفيق با نقاشي ويژگي ممتازي به تابلوها مي بخشد، به آموختن خطاطي در انجمن خوشنويسان پرداخت و مدتي در آنجا تدريس کرد. از آن پس، خط دستمايه اصلي آثار او شد و از اين رو از اين هنرمند به عنوان يکي از پيشگامان نقاشي خط در ايران ياد مي‌شود.

آثار فرامرز پيلارام در بزرگترين موزه هاي ايران و جهان از جمله موزه هنرهاي معاصر تهران، موزه هنرهاي مدرن نيويورک، موزه متروپوليتن نيويورک، بانک پاسارگاد و ... نگهداري مي شود.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
فراخوان بخش پوستر هفته های قرآن و عترت
فراخوان مسابقه عناصر زیباسازی و طراحی شهری
گالری نگر میزبان "تودگی"
«حماسه حسینی در آیینه خیال» در فرهنگستان هنر
سومین جایزه ویستا فراخوان داد
نمايشگاه نقاشي آرزو غلامي با عنوان «سيتزِر» در گالري سايه افتتاح شد
نمايشگاه آثار كامبيز درم بخش و سهيل حسيني در گالري آ
نمایشگاه دلواره رنگ‌ها در فرهنگسرای ابن سینا
تقویت روابط هنری ایران و ایتالیا
نمايشگاه نقاشي حميد هادي نژاد با عنوان «صداي خط» در گالري ثالث افتتاح شد
برپایی نمایشگاه "صدای خط" در گالری ثالث
نمايشگاه مجسمه بهزاد ا‍ژدري با عنوان «از...، به...» در گالري اعتماد نگارستان افت
فراخوان سومین مسابقه بین المللی کارتون هلال سبز ماه ترکیه
فراخوان نهمین دوره جایزه سالیانه تعالی جهانی IIDA
فراخوان جشنواره هنری هفته پژوهش


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph