5922
تاریخ انتشار : 11:37:32 , 1397/03/18    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

نمایشگاه "پرده‌ها" در گالری زیرزمین دستان به روایت عسل پیروی
عسل پیروی گفت: مجموعه آثار "پرده‌ها" بر اساس عکس‌های قدیمی از شهر ورسک شکل گرفت.

به گزارش ايوانا، نمايشگاه نقاشي عسل پيروي با عنوان "پرده‌ها" در گالري زيرزمين دستان برپاست. در اين مجموعه 7 اثر در ابعاد مختلف و با متريال‌ اکريليک، ترکيب مواد و کلاژ به نمايش درآمده است. پيروي درباره عنوان اين نمايشگاه گفت: نام اين مجموعه به شکل و ظاهر آثارم ارجاع داده مي‌شود. تعدادي از آثار اين مجموعه بدون قاب هستند و پارچه بوم به شکل طبيعي و دست نخورده روي ديوار نصب شده است. اين کار مانند پرده‌هايي است که در پرده‌خواني‌هاي ايراني انجام مي‌شد و نقاشي براي روايت يک داستان مورد استفاده قرار مي‌گرفت.

پيروي افزود: اين مجموعه در ادامه دو نمايشگاه قبلي من شکل گرفته است که همگي بر اساس يک مجموعه عکس قديمي از شهر کوچک ورسک شکل گرفته‌اند. اين عکس‌ها متعلق به عمه من بود و جذابيتي که برايم داشتند، باعث شد اين سه گانه شکل بگيرد.

او درباره تاثير عکس‌هاي قديمي بر نقاشي‌هايش گفت: در مجموعه اول فيگور انسان در فضاي کوه، جاده و... ديده مي‌شد. در مجموعه دوم بيشتر شکل‌هايي مانند حجم‌هاي بتني که لابه‌لاي کوه قرار دارند ديده مي‌شد. اين حجم‌ها شبيه آرامگاه يا بناهايي هستند که زماني ارزش و کاربرد داشته اما حالا بدون استفاده مانده‌اند. اما در مجموعه جديد موضوع بيشتر شخصي‌سازي شده و فضاها از واقعيت دور شده‌اند. خيالي شدن فضا درباره احجام و بناها هم صدق مي‌کند و مخاطب نمي‌تواند در آنها به دنبال چيز مشخص يا آشنايي بگردد. در اين مجموعه فيگور انسان وجود ندارد اما حضور او را مي‌توان در حجم‌هاي بتني و سيماني که دست‌ساخته‌هاي او هستند، حس کرد.

او درباره پايان اين سه‌گانه گفت: احساس مي‌کنم اين مجموعه به پايان رسيده است. عمه من در جواني فوت کرد و آنچه در ذهن من از او وجود داشت به اين شکل نمايان شد. بخش اول دوره جواني، بخش دوم مسير زندگي و بخش سوم مرگ او را دربرگرفت. البته در اين مجموعه مرگ به شکل عيني نشان داده نمي‌شود اما بناهايي که شبيه آرامگاه هستند و گل‌هايي که آنجا قرار دارد به مفهوم يادآوردن يک شخص از دست رفته است.

پيروي ادامه داد: بيشتر رنگ‌هاي به کار رفته در اين مجموعه شامل خاکستري‌هاي رنگي است اما کوه‌ها رنگ گرم و نخودي دارند و شبيه کوه‌هاي موجود در نگارگري ايراني هستند.

گفتني است نمايشگاه آثار عسل پيروي با عنوان "پرده‌ها" تا 25 خرداد در زيرزمين دستان برگزار مي‌شود. علاقه‌مندان مي‌توانند به نشاني خيابان فرشته، خيابان بيدار، شماره 6 مراجعه کنند.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
خرید اثر توسط آقای مرادخانی در حراج تهران یک کار فرهنگی بود یا یک پز سیاسی با پول بیت المال؟

   
آخرین اخبار  
فراخوان جشنواره بین‌المللی کارتون ایتالیا
بیست و پنجمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در تبریز افتتاح شد
گالری خورشید میزبان "مجموعه ی مجموعه ها"
پیام سید مجتبی حسینی به بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان
20 افتتاحیه و 25 فرصت گالری گردی درآدینه 26 مردادماه
مژگان قدوسی: مشکل امروز "پیش‌نگاه" به مرور دامن همه نشریات را خواهد گرفت
گذر هنر پایتخت پاتوق هنرمندان شد
آثار سه نسل از برترین هنرمندان آبرنگ به کیوریتوری الهه نیک پی تحت عنوان "فسانه"
گالری احسان میزبان "وارونا 3"
جریان های نوگرا در هنرهای تجسمی ایران
بازگشت کوزه چهارهزارساله به افغانستان
راه یابی 3تصویرگر ایرانی به جایزه اندرسن 2020
نمایشگاهی با موضوع کم آبی و خشکسالی
سید عباس صالحی: جشنواره تجسمی جوانان فرصتی برای بازنمایی توانمندی هنرمندان جوان
فراخوان پنجمین جشنواره ملی «علمدار کربلا» در چهارمحال و بختیاری


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph