5939
تاریخ انتشار : 10:41:44 , 1397/03/21    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

افتتاح جشنواره "نگاه آبی"
دومین جشنواره بین المللی عکاسی"نگاه آبی" در زمینه محیط زیست و انرژی های پاک در باغ موزه نگارستان افتتاح شد.

به گزارش ايوانا، مراسم افتتاح دومين دوره جشنواره بين‌المللي عکاسي "نگاه آبي" امروز يکشنبه 20 خرداد 97 با حضور طيبه سياوشي نماينده مجلس شوراي اسلامي در باغ موزه نگارستان تهران برگزار شد. در اين مراسم از پوستر جشنواره رونمايي شد و گالري آثار برگزيده جشنواره نيز گشايش يافت.

طيبه سياوشي در اين مراسم با اشاره به حمايت‌هاي کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي از فعاليت‌هاي دانشجويي در کشور گفت:‌ اين جشنواره به دليل اهداف محيط زيستي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. ما قراردادها و کنوانسيون‌هاي بسياري در خصوص انرژي‌هاي تجديدپذير و محيط زيست داريم اما نگاه هنري مي‌تواند در زمينه فرهنگسازي به جوامع کمک کند و بر تغيير و اصلاح شيوه زندگي مردم تاثيرگذار باشد. چرا که درگير کردن مردم در اين مسئله خود انجام نيمي از کار است.

عضو کميسيون فرهنگي مجلس خاطرنشان کرد: من و همکارانم در کميسيون تلاش داريم فعاليت‌هاي جوانان در اين زمينه را قدر بدانيم. جواناني که با حداقل امکانات سعي مي‌کنند در زمينه فرهنگسازي در حوزه محيط زيست ،‌انرژي‌هاي پاک و انرژي‌هاي تجديدپذير تاثير گذار باشند.

نشست خبري دومين دوره جشنواره عکاسي نگاه آبي با حضور محمدعلي زارع مديرکل فرهنگي اجتماعي دانشگاه تهران، امين مختاري دبيرکانون دايره آبي دانشگاه تهران و دبير هنري جشنواره و مسعود مکاري دبير جشنواره نگاه آبي برگزار شد که طي آن زارع با اشاره به اهداف برنامه سوم دانشگاه تهران اظهار کرد: بحران‌هاي محيط زيست و منابع طبيعي از مواردي است که با آن رو به رو هستيم و اگر بخواهيم از اين بحران پيشگيري کنيم نياز به مشارکت پذيري عموم مردم داريم و براي رسيدن به آن راهي جز فرهنگسازي وجود ندارد.

وي ادامه داد: ما سعي داريم از ظرفيت تشکل‌ها و نشريات دانشجويي در اين زمينه بهره ببريم. عمده‌ترين هدف ما در حوزه فرهنگي هنري دانشگاه تهران بهبود بخشيدن به مشارکت دانشجويان و اعضاي هيات علمي و کارکنان دانشگاه براي رسيدن به اين هدف است .

امين مختاري دبير کانون دايره آبي دانشگاه تهران و دبير هنري جشنواره (برگزارکننده جشنواره نگاه آبي) اظهار کرد: کانون دايره آبي با هدف فرهنگسازي در بخش محيط زيست و انرژي‌هاي پاک در چند دانشگاه کشور فعاليت دارد و به زودي NGO اين کانون با همين نام تاسيس خواهد شد.

وي از مهم‌ترين اهداف اين سمن را شناسايي، معرفي و کمک در جهت تحقق پروژه هاي دانشجويي و پايان نامه‌هاي زيست محيطي کشور بر شمرد.

مسعود مکاري دبير جشنواره نگاه آبي نيز در برخي از سخنان خود گفت: امسال 6 هزار و 120 اثر از کشورهاي مختلف جهان دريافت کرديم و نمايشگاه آثار برگزيده نيز شامل آثاري از 69 عکاس ايراني و 13 عکاس خارجي با 120 اثر است که در ايام جشنواره برپا خواهد شد.

مکاري با اشاره به مشارکت دانشجويان دانشگاه‌هاي سراسر کشور در برگزاري اين جشنواره و لزوم حمايت بيشتر نهادهاي ذي ربط در دوره‌هاي آتي جشنواره؛ از مهندس آدم نژاد، مديرعامل شرکت شهر فرودگاهي امام خميني (ره) براي حمايت ويژه از جشنواره تشکر کرد.

مراسم اختتاميه اين جشنواره در تاريخ 30 خرداد ماه در محل باغ موزه نگارستان تهران برگزار مي گردد و نمايشگاه آثار منتخب جشنواره تا اين زمان داير خواهد بود.

 

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
خرید اثر توسط آقای مرادخانی در حراج تهران یک کار فرهنگی بود یا یک پز سیاسی با پول بیت المال؟

   
آخرین اخبار  
فراخوان جشنواره بین‌المللی کارتون ایتالیا
بیست و پنجمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در تبریز افتتاح شد
گالری خورشید میزبان "مجموعه ی مجموعه ها"
پیام سید مجتبی حسینی به بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان
20 افتتاحیه و 25 فرصت گالری گردی درآدینه 26 مردادماه
مژگان قدوسی: مشکل امروز "پیش‌نگاه" به مرور دامن همه نشریات را خواهد گرفت
گذر هنر پایتخت پاتوق هنرمندان شد
آثار سه نسل از برترین هنرمندان آبرنگ به کیوریتوری الهه نیک پی تحت عنوان "فسانه"
گالری احسان میزبان "وارونا 3"
جریان های نوگرا در هنرهای تجسمی ایران
بازگشت کوزه چهارهزارساله به افغانستان
راه یابی 3تصویرگر ایرانی به جایزه اندرسن 2020
نمایشگاهی با موضوع کم آبی و خشکسالی
سید عباس صالحی: جشنواره تجسمی جوانان فرصتی برای بازنمایی توانمندی هنرمندان جوان
فراخوان پنجمین جشنواره ملی «علمدار کربلا» در چهارمحال و بختیاری


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph