5949
تاریخ انتشار : 10:27:31 , 1397/03/23    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  
حکم مدیرکل هنرهای تجسمی
مجتبی آقایی دبیر یازدهمین جشنواره تجسمی
مجتبی آقایی دبیر یازدهمین جشنواره تجسمی فجر شد.

به گزارش ايوانا، مجتبي آقايي با حکم مجيد ملانوروزي مديرکل هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و رييس شوراي سياستگذاري جشنواره هنرهاي تجسمي فجر، به عنوان دبير اين جشنواره منصوب شد.

مجتبي آقايي که در يازدهمين دوره جشنواره هنرهاي تجسمي فجر نيز به عنوان دبير انتخاب شده است درباره رويکردهاي امسال جشنواره گفت: محور و رويکرد اصلي يازدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر، چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي است و اين برنامه ها بايد نمايه اي از دستاوردهاي چهل سال هنر انقلاب باشد که در حال حاضر طرح کلي آن مطرح و جزييات آن در دست تدوين است.

وي با اشاره به تفاوت هاي اين دوره جشنواره نسبت به سال هاي قبل، درباره شيوه هاي اجرايي يازدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر بيان کرد: شيوه هاي اجرايي به سياق کلي سال هاي گذشته است.

به گفته آقايي، انتصاب دبيران بخش هاي مختلف جشنواره و اعضاي شوراي سياستگذاري بر اساس برنامه ها خواهد بود.

وي درباره مکان برگزاري نمايشگاه آثار جشنواره اظهار کرد: در چند سال اخير به کرات فرياد زده ايم که رخدادهاي بزرگ تجسمي کشور فاقد مکان مناسب است و فضاي مناسب بايد براي رخداد بزرگي مثل جشنواره تجسمي تدارک ديده شود و فضاهاي موجود نمي تواند ظرفيت هاي ارزشمند اکنون را پاسخگو باشند.

آقايي همچنين ابراز اميدواري کرد که روند مرمت و بازسازي موزه هنرهاي معاصر تهران تا زمان برپايي جشنواره تجسمي فجر تمام شود تا بتوان دست کم محوريت و کانون جشنواره را در موزه قرار داد و برنامه هاي متنوع آن را در استان ها و گالري ها برگزار کنيم.

وي افزود: ترديدي نيست که يکي از چالش‌هاي اصلي و جدي ما در برپايي جشنواره هنرهاي تجسمي فجر، بحث مکان برگزاري نمايشگاه آثار است.

دبير يازدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر در مورد برگزاري اين جشنواره در استان ها نيز توضيح داد: به لحاظ برنامه اي، برگزاري جشنواره هنرهاي تجسمي فجر در استان ها يکي از نقاط قوت به حساب مي آيد و اميدوارم که امسال رونق بهتر و بيشتري نسبت به سال قبل داشته باشد و تقويت شود، چراکه سال گذشته در بحث تامين بودجه نتوانستيم به موقع عمل کنيم و از اين بابت دلگيري هايي حاصل شده است.

وي در پايان درباره ابعاد بين المللي جشنواره هنرهاي تجسمي فجر گفت: اگر بخواهيم دستاوردهاي چهل سال انقلاب اسلامي را به رخ بکشيم، قاعدتاً بايد در عرصه جهاني نمود داشته باشد و از اين منظر، بخش بين‌الملل جشنواره بايد زودتر آغاز شود و به همين دليل قبل از شکل گيري شوراي هنري و شوراي سياستگذاري از بخش بين الملل تقاضا کرديم فعاليت هايشان را با هدف مشارکت پذيري کشورهاي بيشتر انجام دهند.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
خرید اثر توسط آقای مرادخانی در حراج تهران یک کار فرهنگی بود یا یک پز سیاسی با پول بیت المال؟

   
آخرین اخبار  
فراخوان جشنواره بین‌المللی کارتون ایتالیا
بیست و پنجمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در تبریز افتتاح شد
گالری خورشید میزبان "مجموعه ی مجموعه ها"
پیام سید مجتبی حسینی به بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان
20 افتتاحیه و 25 فرصت گالری گردی درآدینه 26 مردادماه
مژگان قدوسی: مشکل امروز "پیش‌نگاه" به مرور دامن همه نشریات را خواهد گرفت
گذر هنر پایتخت پاتوق هنرمندان شد
آثار سه نسل از برترین هنرمندان آبرنگ به کیوریتوری الهه نیک پی تحت عنوان "فسانه"
گالری احسان میزبان "وارونا 3"
جریان های نوگرا در هنرهای تجسمی ایران
بازگشت کوزه چهارهزارساله به افغانستان
راه یابی 3تصویرگر ایرانی به جایزه اندرسن 2020
نمایشگاهی با موضوع کم آبی و خشکسالی
سید عباس صالحی: جشنواره تجسمی جوانان فرصتی برای بازنمایی توانمندی هنرمندان جوان
فراخوان پنجمین جشنواره ملی «علمدار کربلا» در چهارمحال و بختیاری


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph