6387
تاریخ انتشار : 16:22:34 , 1397/06/24    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

دیدار محمد احصایی با سرپرست فرهنگستان هنر
سرپرست فرهنگستان هنر با محمد احصایی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، دیدار کرد.

به گزارش ايوانا، عليرضا اسماعيلي، سرپرست فرهنگستان هنر، روز چهارشنبه 21 شهريور، به ديدار محمد احصايي، هنرمند نقاش، گرافيست، خوشنويس و عضو پيوسته اين فرهنگستان رفت.

در اين ديدار که در راستاي تکريم وتجليل از هنرمندان و اعضاي پيوسته فرهنگستان هنر در شرايطي صميمانه در گارگاه استاد محمد احصايي صورت گرفت؛ پيرامون مسايل مختلف مربوط به هنر و کارهاي آتي در فرهنگستان هنرتبادل نظر شد.

همچنين، عليرضا اسماعيلي از استاد احصايي دعوت کرد در جلسات گروه‌هاي تخصصي که در آينده‌اي نزديک در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد، مشارکت کرده و فرهنگستان هنر را براي پيشبرد اهداف آن ياري کند. 

محمداحصايي، عضو پيوسته فرهنگستان هنر نيز ضمن استقبال از تغييرات جديد و با تواضع، خود را خدمتگزار هنر و فرهنگ اين مرز و بوم دانست و اظهار داشت، به رسم وظيفه هر کاري از ايشان در جهت هنر برآيد، با طيب خاطر انجام مي‌دهد و البته در مجامع مربوط به فرهنگستان هنر نيز شرکت خواهد کرد.

در پايان اين جلسه، سرپرست فرهنگستان هنر، به رسم هديه، کتاب نفيس شاهنامه شاه طهماسب، که توسط موسسه متنِ فرهنگستان هنر در سال 1392 منتشر شده است، را به استاد اهدا کرد.

در اين ديدار، کيوان رحيمي، دبير فرهنگستان هنر، محمدرضا حسين خاني، رييس موسسه فرهنگي هنري صبا و مسعود ناصري، مديرکل... نيز حضور داشتند. 

محمداحصايي فارغ التحصيل از دانشکده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران است. اين هنرمند پرکار در عرصه هنر گرافيک ايران، در زمينه خوشنويسي و نقاشيخط مهارت و شهرت بسيار دارد. احصايي براي اولين بار گرافيست خط را در دانشکده هنرهاي زيبا آموزش داد و به طور کلي او را بنيان‌گذار نقاشيخط در ايران مي‌دانند. تاکنون آثار محمداحصايي در چندين دوره پياپي حراج کريستي مورد توجه بسيار قرار گرفته و رکورد دار فروش آثار هنري بوده است. برپايي نمايشگاه‌هاي متعدد در داخل وخارج از کشور، کسب جوايز جهاني، تدريس در دانشگاه‌هاي هنر، عضويت در هيئت امناي انجمن‌هاي خوشنويسان و طراحان گرافيک ايران و داوري دوسالانه‌هاي گوناگون هنري از جمله فعاليت‌هاي اين هنرمند محسوب مي‌شوند.

اين گرافيست و خوشنويس، تحرير ديوان حافظ را از سال 1382 به قلم نستعليق آغاز کرده است و تحرير قرآن کريم به قلم ريحان را در کارنامه فعاليتش دارد. او همچنين طراحي و اجراي 230 متر مربع سفال لعابدار نقش برجسته براي سفارتخانه ايران در ابوظبي امارات متحده عربي در سال 1367 -1370 را بر عهده داشته است. احصايي به عنوان مولف و کارشناس هنري ماهر نيز شناخته شده است.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
روایت طاهر شیخ الحکمایی ازیازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
برپایی نمایشگاه "این کیست این" در گالری شیرین
فروش 11 میلیارد و769 میلیون تومانی حراج باران
24 افتتاحیه و 61 فرصت گالری گردی.در ادینه 3 اسفند
نمایشگاه "مداد رنگی" در فرهنگسرای نیاوران به روایت اعظم امیری
نمایشگاه آثار معماری "اتو واگنر؛ شهر بی‌انتها" در آبادان
مرتضی نعمت‌اللهی: این میزان استقبال از جشنواره تجسمی فجر را پیش‌بینی نمی‌کردم
روایت هنرمندان از بخش طوبای زرین یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
1424 نقاش متقاضی شرکت در دوسالانه دامون‌فر
"نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی" در موزه امام علی (ع)
برپایی نمایشگاه "فقدان" در گالری ماه
نمایشگاه "عشق عنکبوتی" در گالری دلگشا به روایت هایده ایازی
59 افتتاحیه و 73 فرصت گالری گردی در آدینه 26 بهمن ماه
برپایی نمایشگاه "این زمستان را پایانی نیست" در گالری اعتماد
نمایش آثار علی رضوی در گالری ژاله


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph