6542
تاریخ انتشار : 09:21:03 , 1397/07/23    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

فراخوان طراحی اسکان اضطراری در پاراگوئه
موسسه ARCHSharing، با همکاری TECHO Paraguay، به دلیل کمبود مسکن مناسب در کشور پاراگوئه، مسابقه‌ای تحت عنوان "اسکان اضطراری در پاراگوئه" برگزار می کند. هدف از این رقابت این است که در عین توجه به شرایط اضطراری، برای ساکنان خانه‌هایی در شان و منزلت آنها (با در نظر گرفتن حقشان برای داشتن منزلی م


به گزارش ايوانا، پاراگوئه کشوري است واقع در قلب آمريکاي جنوبي، و اقتصادي متکي بر کشاورزي و دامداري دارد. اقتصاد کشور، به خاطر گسترش صادرات به سراسر جهان، در ده سال اخير رشد قابل ملاحظه اي داشته است. اما اين رشد اقتصادي حقيقت تلخي را نيز به دنبال داشته:10 % از جمعيت صاحب 90% زمين‌هاي کشاورزي هستند. وضعيتي که باعث ناعدالتي اجتماعي و کمبود آشکار فرصت‌هاي شغلي و اجتماعي براي بقيه افراد جامعه مي شود.

با وجود اين توسعه گسترده در سالهاي اخير، پاراگوئه جزو فقيرترين کشورهاي قاره آمريکاست، و 20% از جمعيت آن زير خط فقر زندگي مي کنند. در اختيار نداشتن مسکن مناسب و عدم دسترسي به امکانات عمومي مانند خدمات بهداشتي و آموزشي و غذاي مناسب بيانگر فقر شديد مردم است. در واکنش به اين شرايط، موسسه TECHO Paraguay براي رفع مشکلات افرادي که در سکونتگاه هاي غير رسمي، يعني مکانهايي که ناعدالتي و پايمال شدن حقوق انسان‌ها در آن به اوج خود مي رسد، زندگي مي کنند دست به کار شده است. اقدامات آن ها بر توسعه اجتماعي متمرکز شده است، مثل ساخت مسکن اضطراري.

اين نوع مسکن بايد با داشتن امکاناتي مبتکرانه و مناسب، نيازهاي مختلف ساکنان را برآورده کند. سادگي و کارآمدي بايد ويژگي هاي اصلي خانه باشند. ساخت آن بايد در عرض چند روز و توسط نيروي کار غير متخصص تمام شود. همچنين بايد توجه شود که خانه از چند تکه تشکيل شده باشد تا بتوان آن را با توجه به امکانات، نيازها و شرايط موجود بزرگتر کرد. طرح‌هاي پيشنهادي بايد در عين توجه به شرايط کشور پاراگوئه، مقداري آزادي نيز در طراحي خود به خرج دهند.

بر اساس رويکرد زيست-اقليمي بايد فضايي دلچسب و محيطي پايدار را در خانه براي خانواده ايجاد کرد. براي برقراري دماي مناسب، بايد توجه بسياري به عايق بندي، ضد آب بودن، و سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي شود. به مسائل مهمي مانند برداشت آب و مديريت منابع نيز بايد توجه شود.

محل اقامت بايد در کمترين حالت ?? متر مربع مساحت داشته، و حداقل از يک تکه مجزا تشکيل شده باشد. بخش مسکوني بايد براي يک خانواده ? نفره مناسب باشد. هزينه ها هم بايد در کمترين ميزان ممکن باشند. در حال حاضر TECHO هر مسکن اضطراري را با قيمتي بين 800 تا 1000 دلار آمريکا مي سازد.

جوايز:
1500 يورو

-رتبه دوم: اشتراک نشريات/ 1000 يورو

-رتبه سوم: اشتراک نشريات/ 500 يورو

و اهداي 10 ديپلم افتخار از طرف انتشارات ARCHSharingمهلت ثبت نام: 31 اکتبر 2018 (9 آبان97) -100 يورو

مهلت ارسال آثار: 30 نوامبر 2018 (9 آذر 97)

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
نهمین روز همایش 10روز با عکاسان
گالری فرشته میزبان "جهان فراموش شده"
طبیعت بی جان های حجت امانی در فرانسیسکو
ششمین دوسالانه مجسمه شهری
46 افتتاحیه و 71 فرصت گالری گردی در آدینه 23 آذرماه
نمايشگاه آثار 13 هنرمند معاصر و پيشكسوت در با عنوان «در جست و جوي خود» در گالري
فراخوان بستر معماری آینده - CALL FOR IDEAS 2019
"تائو" روی دیوار گالری فردا
گالری پردیس ملت میزبان «هنر فراتر از محدودیت ها»
برگزاری نمایشگاه ساخت ایران در نیاوران
فراخوان جایزه‌ی محصول سبز 2019
فراخوان رقابت هنری ویرانشهر
تسلیت رییس موزه هنرهای معاصر تهران در پی درگذشت احمدرضا دالوند
"جان های سبز"؛ نمایش عکس های آرمان جدیدیان
نمايشگاه نقاشي هاجر رهگذر با عنوان «ماضي مطلق» در گالري آ افتتاح شد


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph