6601
تاریخ انتشار : 09:44:26 , 1397/08/07    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

دبیر هنری و مدیر اجرایی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر منصوب شدند
هادی مظفری رییس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به پیشنهاد ابراهیم حقیقی دبیر این جشنواره، طی حکمی سید امیر سقراطی و محسن سلیمانی را به سمت دبیر هنری و مدیر اجرایی جشنواره منصوب کرد.

به گزارش ايوانا، هادي مظفري طي حکمي سيد امير سقراطي را به سمت دبير هنري جشنواره منصوب کرد. مظفري در اين حکم نوشته است: با عنايت به پشتوانه علمي و تجربه کاري تخصصي در زمينه امور هنري جنابعالي را به سمت دبير هنري يازدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر منصوب مي‌کنم. اميدواريم که با تکيه بر خلاقيت و نوآوري و بهره‌گيري از تجارب گذشته و همفکري و همرأيي با هنرمندان و ديگر اعضاي سياستگذاري و گروه اجرايي، جشنواره يازدهم به بهترين شکل ممکن برگزار شود.

گفتني است، سيد امير سقراطي نقاش، طراح و پژوهشگر هنر متولد 1358 عضو پيشين هيأت مديره انجمن هنرمندان نقاش ايران، دبير همايش پژوهشي هفتمين سمپوزيوم بين‌المللي مجسمه‌سازي تهران، دبير شوراي سياست‌گذاري و انتخاب آثار دومين دوره نگارخانه‌اي به وسعت شهر، دبير بخش تجسمي چهارمين و پنجمين دوره جايزه ادبيات و هنر محتشم، مولف ده عنوان کتاب هنري از جمله ايستادن در ميانه آشوب و زيبايي: گفت و گو با علي نصير، شورآفرين خلوت گزيده: زندگي و آثار کيومرث کياست، حافظه روشن تاريخ: زندگي و آثار محمد رفيع ضيايي و... است. وي همچنين برگزاري 21 نمايشگاه انفرادي نقاشي، طراحي و کاريکاتور و کيوريتوري 7 نمايشگاه از هنر معاصر ايران را در پاريس و تهران در کارنامه کاري خود دارد. سقراطي هم اکنون عضو شوراي تجسمي خانه هنرمندان ايران است.

همچنين هادي مظفري رييس شوراي سياستگذاري يازدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر طي حکمي محسن سليماني را به سمت مدير اجرايي جشنواره منصوب کرد. مظفري در اين حکم نوشته است: با توجه به پيشينه فعاليت هنري و اجرايي در مراکز فرهنگي هنري و جشنواره‌ها، جنابعالي را به سمت مدير اجرايي يازدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر منصوب مي‌کنم. اميدوارم که در تعامل با همکاران و هنرمندان حاضر در جشنواره و همرأيي با شوراي سياستگذاري و ديگر مديران جشنواره، فضايي را ايجاد کنيد تا اين جشنواره در بهترين شکل ممکن به جامعه هنري ايران عرضه شود.

گفتني است محسن سليماني متولد 1353، طراح گرافيک، عکاس، مدير هنري، مدرس، پژوهشگر و داراي دکتري تاريخ تحليلي و تطبيقي هنر اسلامي و فارغ‌التحصيل کارشناسي و کارشناسي ارشد گرافيک از دانشگاه هنر تهران است. وي دبير چهارمين دوسالانه مجسمه‌هاي شهري، عضو شوراي سياستگذاري سومين دوسالانه نقاشي ديواري تهران و مدير هنري همايش بين المللي ارتباطات و شهرگردي و مدير نقاشي ديواري شهر تهران بوده و سابقه تدريس در دانشگاه‌هاي الزهرا، آزاد اسلامي، سوره و صدا و سيما را دارد. از سليماني دو کتاب خط و ربط و نوشته و تصوير نيز منتشر شده است. وي هم اکنون مدير فرهنگي هنري منطقه 3 و رييس فرهنگسراي ارسباران است.

شايان ذکر است، يازدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر بهمن و اسفند سال جاري در ده رشته برگزار خواهد شد .

 

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
درخشش شش ایرانی در فهرست 500 هنرمند برتر 2018
راه یابی 604 اثر از 485 هنرمند به جشنواره تجسمی فجر
اختتامیه جشنواره هنر ایران
یادداشت معاون امور هنری وزارت ارشاد درباره دغدغه‌های این روزهای هنر
فراخوان جشنواره بین‌المللی کارتون مطبوعاتی بلژیک
نمایشگاه "فرسایش" به روایت حمیده گل‌محمدی
معرفی منتخبان3 بخش دیگر جشنواره «هنر مقاومت»
گالری آس میزبان "شوخ‌طبعی، اضطراب، ترکیب‌بندی"
برگزاری نمایشگاه عکس‌های حمید جبلی در گالری آتبین
دومین روز نشست جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی در فرهنگستان هنر
آغاز همایش "چهل چراغ هنر؛ جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی ایران"
گالری ساربان میزبان «خاطرات رنگ‌یافته»
79 اثر در مرحله نهایی انتخاب بخش خوشنویسی یازدهمین جشنواره فجر
برپایی نمایشگاه "محفظه‌های من" در گالری ویستا
برگزاری آیین افتتاح نمایشگاه و اهدا جوایز ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph