6615
تاریخ انتشار : 09:38:08 , 1397/08/12    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

برپایی نمایشگاه نقاشی نفیسه عمران با نام "دستان دست‌ها" در گالری ویستا
نفیسه عمران گفت: در آثار مجموعه "دستان دست‌ها"حیوانات، موجوداتی فراواقعی هستند که مستقیما از خیال من آمده‌اند، اما به نوعی در جامعه ما هم دیده می‌شود.

به گزارش ايوانا،  نمايشگاه نقاشي نفيسه عمران با نام "دستان دست‌ها" اين روزها در گالري ويستا برپاست. اين هنرمند درباره آثارش گفت: در اين نمايشگاه در مجموع 13 اثر ارائه کرده‌ام که رنگ‌ و روغن روي بوم هستند. البته سه کار روي مقوا هم به ديوار آويخته شده‌اند.

وي افزود: فضاي نقاشي‌هاي من پر از رازآلودگي است. اما در کنار آن چيزي که آثار اين نمايشگاه را ممکن است مشابه نمايشگاه پيشين نشان دهد، استفاده از تصوير حيوانات است. حيوانات در نمايشگاه قبلي همراه با داستان‌سرايي شکل گرفته بودند. در آن آثار سعي کردم داستان‌هايي را روايت کنم طوري که مخاطب با ديدن حيوانات متوجه شود که دارم کدام‌يک از داستان‌هاي آشنايش را تعريف مي‌کنم.

او درباره تفاوت نقش حيوانات در نمايشگاه اخيرش گفت: در اين آثار شخصيت‌ها پررنگ هستند و سپس در زمينه عناصر ديگر حضور دارند. اين شخصيت‌ها مخاطب را به تخيل وا مي‌دارند و نشان‌دهنده هيچ‌يک از داستان‌هاي آشنا براي او نيستند. بنابراين تماشاگر ناچار است داستان و روايت شخصي خودش را براي تصوير داشته باشد. مي‌توان اين‌طور نتيجه گرفت که در کارهاي قبلي به مخاطب خط مي‌دادم ولي اينجا دوست دارم که او برداشت کاملا شخصي از اثر داشته باشد.

عمران توضيح داد: زمينه پشت کارم در اين آثار کاملا تخت است و تاکيد بر روي شخصيت‌ها است. در اين آثار حيوانات درواقع موجوداتي فراواقعي هستند که مستقيما از خيال من آمده‌اند. اين ناشناختگي عناصر اصلي تابلو، شايد به نوعي در جامعه ما هم ديده شود. با استفاده از ترکيب رنگ‌ها و خلق شخصيت‌هاي خاص و گاهي بامزه سعي کردم در اين زمينه قدمي بردارم.

اين هنرمند توضيح داد: به خاطر سفرهاي زيادي که در طبيعت مي‌کنم و به خاطر اينکه تصويري هستم با ديدن مناظر، صحنه‌ها را تصور و تخيل مي‌کنم و آنها را مي‌کشم. از آن گذشته مدتي است درباره دنياهاي موازي و موجودات وهم‌آلود و ناشناخته مطالعه مي‌کنم و همين باعث شده که ذهنم درگير خلق آنها شود. موجوداتي که کسي آنها را نه ديده و نه مي‌شناسد و من آنها را از تخيل خودم مي‌آورم.

نفيسه عمران گفت: بازخوردهاي بسيار جالبي از بازديدکنندگان گرفتم. بيشتر آنها فکر مي‌کردند با پرسوناژهاي کوچک‌تري مواجه شوند اما ديدند که شخصيت‌ها کل تابلو را به خود اختصاص داده‌اند. همچنين درباره نور متمرکز در مرکز تصوير و حس وهم و حالت آبرنگي تصوير تحليل‌هاي جالبي شنيدم. مخاطبان درباره ويژگي‌هايي صحبت کردند که به ذهن خودم نرسيده بود.

اين هنرمند در پايان درباره ادامه کار با موجودات وهم‌آلود و جهان‌هاي موازي گفت: اين موضوع مورد علاقه من است. اما ممکن است در آينده درباره آن نقاشي بکشم يا نکشم. به هر حال اهل تکرار نيستم و شوک دادن به مخاطب را دوست دارم. بنابراين هنوز برنامه‌اي ندارم.

نمايشگاه نقاشي نفيسه عمران با نام "دستان دست‌ها" تا 14 آبان در گالري ويستا ادامه دارد. گالري ويستا به نشاني خيابان مطهري، خيابان ميرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک11 ميزبان علاقه‌مندان به هنرهاي تجسمي است

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
درخشش شش ایرانی در فهرست 500 هنرمند برتر 2018
راه یابی 604 اثر از 485 هنرمند به جشنواره تجسمی فجر
اختتامیه جشنواره هنر ایران
یادداشت معاون امور هنری وزارت ارشاد درباره دغدغه‌های این روزهای هنر
فراخوان جشنواره بین‌المللی کارتون مطبوعاتی بلژیک
نمایشگاه "فرسایش" به روایت حمیده گل‌محمدی
معرفی منتخبان3 بخش دیگر جشنواره «هنر مقاومت»
گالری آس میزبان "شوخ‌طبعی، اضطراب، ترکیب‌بندی"
برگزاری نمایشگاه عکس‌های حمید جبلی در گالری آتبین
دومین روز نشست جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی در فرهنگستان هنر
آغاز همایش "چهل چراغ هنر؛ جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی ایران"
گالری ساربان میزبان «خاطرات رنگ‌یافته»
79 اثر در مرحله نهایی انتخاب بخش خوشنویسی یازدهمین جشنواره فجر
برپایی نمایشگاه "محفظه‌های من" در گالری ویستا
برگزاری آیین افتتاح نمایشگاه و اهدا جوایز ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph