6629
تاریخ انتشار : 10:31:39 , 1397/08/14    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

برپایی نمایشگاه "شعر در نقاشی" در گالری اُ
شیده تامی درباره نمایشگاه آثارش در گالری اُ گفت: هدف‌ام از ارائه کتاب‌های دست‌ساز دیده شدن و خوانده شدن اشعارم است.

به گزارش ايوانا،  نمايشگاه آثار شيده تامي و کتاب‌هاي دست‌سازش با نام "شعر در نقاشي"اين روزها در گالري اُ برپاست. اين هنرمند درباره آثارش گفت: اين نمايشگاه شامل 10 کتاب دست‌ساز است که هر يک چهل صفحه هستند. اين کتاب‌ها ترکيبي از شعرها و نقاشي‌هاي خودم هستند. در کنار اينها 9 تابلوي نقاشي ميکس‌مديا هم به ديوار گالري آويخته‌ام.

وي افزود: از مواد متنوعي در اين نمايشگاه بهره بردم که اکثر آنها طبيعي است. مثل نخ، شاخه و برگ و ني. در اين آثار از تکنيک‌هاي مختلفي مثل چاپ، اکريليک و آبرنگ بر حسب نياز استفاده کردم.

او درباره انگيزه خودش از خلق اين آثار گفت: هدف اصلي‌ام اين بود که شعرهايم خوانده شود. چون راستش اعتقادي به چاپ کتاب شعر ندارم. هر روز کتاب‌هاي شعر زيادي منتشر مي‌شوند و خاک مي‌خورند چون کسي آنها را نمي‌خواند. به همين دليل تمايلي ندارم شعرهايم را چاپ کنم.

او توضيح داد: نکته جذاب براي خودم اين بود که ديدم بازديدکنندگان واقعا شعرها را خواندند. شايد احتمال مي‌دادم که فقط ورق بزنند ولي ديدم که اتفاقا بازديدکنندگان نمايشگاه روي هر صفحه مکث کردند و اشعار را خواندند. اين نوع جديدي براي ارائه شعرهايم بود.

تامي همچنين به سابقه برگزاري چنين نمايشگاهي اشاره کرد و گفت: در سال ?? در گالري گلستان نمايشگاه مشابهي داشتم. اما اين آثار از نظر اجرايي تفاوت‌هايي با نمايشگاه سال ?? دارد. مثل اينکه تعداد کتاب‌ها کمتر است و از طرفي در سايز بزرگ ?? در ?? خلق شده‌اند. از سوي ديگر در نمايشگاه قبلي از موادي مثل ورق زينک و راديولوژي استفاده کردم ولي در اين نمايشگاه تاکيدم بر اين بود که از مواد طبيعي استفاده بيشتري کنم.

اين هنرمند گفت: مي‌خواستيم که در اين نمايشگاه نسخه صوتي شعرها با صداي خودم را هم بگذاريم ولي فکر کردم اين يک کار سانتي‌مانتال و نالازم است. کتاب‌ها و شعرها هستند و صداي من در ميان بازديد فقط حکم پارازيت را دارد. به همين دليل از آن صرف نظر کردم.

تامي توضيح داد: نحوه خلق کتاب‌ها به اين صورت بود که اول نقاشي‌ها را کشيدم و بعد براي‌شان شعر گفتم. البته طبيعي است که حين خلق نقاشي کلمات در ذهنم بودند. آثار اين کتاب‌ها خيلي تصويرسازي نيست. درواقع بسياري از آنها نقاشي ناب است. من خودم را تصويرساز نمي‌دانم و در عرصه‌هاي ديگر هم تصويرسازي کتاب نمي‌کنم. فقط براي خودم و شعرهاي خودم اين کار را کردم.

شيده تامي درباره تابلوهاي نقاشي خود در اين نمايشگاه نيز گفت: از تکنيک‌هاي آبرنگ و اکريليک استفاده کردم. اين تابلوها تصويرسازي زيادي دارد و يک سري اوبژه را در آنها گنجانده‌ام. همچنين از وکس براي خلق آن‌ها بهره بردم.

نمايشگاه کتاب‌هاي دست‌ساز شيده تامي تا 28 آبان در گالري اُ به نشاني خيابان سنايي، خيابان شاهين (خدري)، پلاک 18، طبقه اول برپاست.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
درخشش شش ایرانی در فهرست 500 هنرمند برتر 2018
راه یابی 604 اثر از 485 هنرمند به جشنواره تجسمی فجر
اختتامیه جشنواره هنر ایران
یادداشت معاون امور هنری وزارت ارشاد درباره دغدغه‌های این روزهای هنر
فراخوان جشنواره بین‌المللی کارتون مطبوعاتی بلژیک
نمایشگاه "فرسایش" به روایت حمیده گل‌محمدی
معرفی منتخبان3 بخش دیگر جشنواره «هنر مقاومت»
گالری آس میزبان "شوخ‌طبعی، اضطراب، ترکیب‌بندی"
برگزاری نمایشگاه عکس‌های حمید جبلی در گالری آتبین
دومین روز نشست جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی در فرهنگستان هنر
آغاز همایش "چهل چراغ هنر؛ جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی ایران"
گالری ساربان میزبان «خاطرات رنگ‌یافته»
79 اثر در مرحله نهایی انتخاب بخش خوشنویسی یازدهمین جشنواره فجر
برپایی نمایشگاه "محفظه‌های من" در گالری ویستا
برگزاری آیین افتتاح نمایشگاه و اهدا جوایز ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph