6631
تاریخ انتشار : 06:16:31 , 1397/08/15    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

نمایش آثار پنجمین سرو نقره‌ای در چهار شهر ایران
هادی مظفری گفت: امسال در اداره کل هنرهای تجسمی برآنیم تا با همکاری انجمن‌های هنری و استان‌های کشور، رویدادهای هنرهای تجسمی را به استان‌ها ببریم اخیراً پنجمین دوسالانه خوشنویسی در قزوین برگزار شد و هم اکنون نیز پنجمین دوسالانه انجمن صنفی طراحان گرافیک "سرو نقره‌ای" علاوه بر تهران در شهرهای کرمانشاه،

به گزارش ايوانا و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهاي تجسمي، مظفري با بيان اين مطلب توضيح داد: در جلسه‌اي که با روساي انجمن‌هاي هنري برگزار کرديم، تصميم برآن شد تا هر يک از انجمن‌ها رويدادهاي اصلي خود را با مشارکت يک يا چند استان برگزار کنند. همچنين مي‌خواهيم تا با همفکري انجمن‌ها براي برخي از هنرها، مرکزي منسجم انتخاب کنيم که اين مساله با توجه به مزيت، ظرفيت هنري، اقليمي و فعاليت هنرمندان آن شهر به انجام خواهد رسيد.

در ادامه بهرام کلهرنيا عضو هيئت مديره انجمن طراحان گرافيک درباره بخشي از آثار پنجمين سرو نقره‌اي که اين روزها در کرمانشاه به نمايش گذاشته شده است؛ گفت: انجمن طراحان گرافيک با پشتيباني و حمايت مديرکل هنرهاي تجسمي بنا داشت تعدادي از آثار پنجمين دوسالانه انجمن صنفي طراحان گرافيک، سرو نقره اي را در چهار شهر ايران به نمايش بگذارد.

وي افزود: اين دوسالانه بيشتر يک جشنواره حرفه‌اي‌ست تا هنري زيرا آثار اين جشنواره آمده‌اند تا به خواسته‌هاي بسياري از مشاغل پاسخ دهند. اين آثار در واقع سفارش کارهايي‌ست که در طول سال طراحان دريافت مي‌کنند. اين طراحي‌ها در انتها در اين جشنواره به مسابقه و نمايش گذاشته مي‌شوند.

کلهرنيا ادامه داد: مديران شهرستان‌ها، مديران صنايع، مديران دولتي و... بايد از نمايش اين مجموعه نکات تازه‌اي دريافت کنند و در طراحي‌هاي بعدي از آنها بهره بگيرند. دوسالانه انجمن صنفي طراحان گرافيک، سرو نقره‌اي اهميتي بيشتر از يک نمايشگاه صرفا هنري دارد. به همين علت بنا شد نمايشگاهي را از اين آثار در چهار شهر ايران برگزار کنيم.

عضو هيئت مديره انجمن طراحان گرافيک افزود: براي برگزاري اين نمايشگاه تيمي از اعضاي انجمن بسيج شدند تا کارها را چاپ کنند و آماده‌سازي کنند و براي حضور در نمايشگاه مهيا سازند. اين روزها، بخشي از آثار سرو نقره‌اي در زمينه نشان و لوگو در کرمانشاه به معرض تماشا است. در کنار اين نمايشگاه‌ها ما سخنراني‌ها و کارگاه‌هاي آموزشي را در نظر گرفتيم که در طول يک هفته برگزاري نمايشگاه‌ها در شهرستان برپا مي‌شود.

وي اظهار داشت: البته مانند برگزاري هر رويدادي کم و کاستي‌هايي نيز داشتيم. شايد برخي از مديران استان‌ها اهميت و آگاهي لازم را براي اينچنين نمايشگاه‌هايي نداشته باشند ولي به حتم در سال‌هاي آتي اين آگاهي را پيدا مي‌کنند.

کلهرنيا اضافه کرد: شهرستان‌ها گالري‌هاي بزرگ ندارند، بنابراين ما امکان بردن تمامي آثار يک حوزه از گرافيک را به هر شهرستان نداشتيم بنابراين کارها را انتخاب و تقسيم‌بندي کرديم و مقرر شد، بنا بر نياز هر استان يک مجموعه را در آن به نمايش بگذاريم. کرمانشاه نخستين تجربه ما بود که از سوي طراحان جوان بسيار مورد استقبال قرار گرفت. ما اميدواريم بتوانيم در سال‌هاي آتي نيز اينچنين نمايشگاه‌هايي را در استان‌ها داشته باشيم.

او در پايان گفت: تهران به عنوان قطب هنري شناخته شده و به نوعي تمامي فعاليت‌هاي هنري در پايتخت صورت مي‌گيرد. اگر کسي در شهرستان به طراحان گرافيک نياز داشته باشد بايد به طراحان تهراني سفارش کار بدهد و اين شايسته نيست. ما بايد به طراحان گرافيک شهرستاني فرصت بدهيم تا قد بکشند و خودي نشان دهند. بردن آثار اينگونه جشنواره‌ها به شهرستان‌ها از نکاتي است که محيط را براي حضور هنرمندان آماده خواهد کرد. مديران هم بعد از برگزاري چند دوره متقاعد خواهند شد تا پيش زمينه‌هاي لازم فرهنگي را فراهم کنند.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
درخشش شش ایرانی در فهرست 500 هنرمند برتر 2018
راه یابی 604 اثر از 485 هنرمند به جشنواره تجسمی فجر
اختتامیه جشنواره هنر ایران
یادداشت معاون امور هنری وزارت ارشاد درباره دغدغه‌های این روزهای هنر
فراخوان جشنواره بین‌المللی کارتون مطبوعاتی بلژیک
نمایشگاه "فرسایش" به روایت حمیده گل‌محمدی
معرفی منتخبان3 بخش دیگر جشنواره «هنر مقاومت»
گالری آس میزبان "شوخ‌طبعی، اضطراب، ترکیب‌بندی"
برگزاری نمایشگاه عکس‌های حمید جبلی در گالری آتبین
دومین روز نشست جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی در فرهنگستان هنر
آغاز همایش "چهل چراغ هنر؛ جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی ایران"
گالری ساربان میزبان «خاطرات رنگ‌یافته»
79 اثر در مرحله نهایی انتخاب بخش خوشنویسی یازدهمین جشنواره فجر
برپایی نمایشگاه "محفظه‌های من" در گالری ویستا
برگزاری آیین افتتاح نمایشگاه و اهدا جوایز ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph