6638
تاریخ انتشار : 06:41:53 , 1397/08/15    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

فراخوان سومین دوره طراحی المان و میادین شهر کاشان
در فراخوان سومین دوره طراحی المان و میادین شهر کاشان آمده است: سازمان زیباسازی شهرداری کاشان در راستای اهداف خود مبنی بر هویت بخشی و سامان‌دهی بصری و ارتقای کیفی میادین شهر، از کلیه معماران، طراحان و هنرمندان محترم دعوت می‌کند تا در طراحی میدان ورودی شهر و میدان کتاب شهر کاشان به صورت فردی یا گروهی

به گزارش ايوانا، در اين فراخوان ميدان ورودي شهر مد نظر قرار دارد. اين ميدان به‌عنوان يکي از ورودي‌هاي اصلي شهر کاشان از سمت جاده قديم قم و به عنوان بزرگ‌ترين ميدان شهر به مساحت بيش از25000 متر مربع واقع شده است، لذا از معماران و طراحان گرامي دعوت مي‌شود تا با در نظر گرفتن موارد ذيل نسبت به طراحي المان حجمي ميدان مذکور اقدام کنند.

رويکردها در اين مسابقه عبارت‌اند از: توجه به اهميت ورودي شهر، در نظر گرفتن شرايط و کالبد فيزيکي ميدان و رعايت مقياس و تناسبات طرح، توجه به طراحي ميدان و طرح فضاي سبز، هماهنگي با زمينه‌هاي معماري، فرهنگي و تاريخي و نمادهاي شهر کاشان(فرش، نساجي سنتي، گل و گلاب و…)، بهينه بودن از نظر اقتصادي و فني(ماندگاري اثر در فضاي باز)، توجه به ديد اثر در شب و نورپردازي آن، اصالت طرح و پرهيز از هرگونه کپي است.

فضاسازي محل نصب اثر مورد تأکيد بوده و هنرمند مي‌بايست در صورت نياز، طراحي پايه و محوطه نصب اثر و ميدان را نيز ارائه کند.

با توجه به وسعت ميدان و اهميت قرارگيري آن به عنوان ورودي شهر، طراح مي‌تواند نسبت به پيش‌بيني کاربري‌ها و فضاهاي قابل دسترسي ميدان اقدام کند.

در طراحي بخش ميدان کتاب نيز رويکردها عبارت‌اند از: طرح بايد کاملاً منحصر به فرد، شاخص، داراي هويت و ويژگي‌هاي لازم جهت معرفي کتاب و فرهنگ مطالعه در سطح جامعه و شهر باشد، حفظ ارزش‌هاي فرهنگي و ارتقا کيفيت فضاي شهري، توجه به اهميت جايگاه فرهنگي شهر کاشان، هماهنگي با بستر و محيط اطراف و رعايت مقياس و تناسبات طرح، بهينه بودن از نظر اقتصادي و فني(ماندگاري اثر در فضاي باز)، توجه به ديد اثر در شب و نورپردازي آن، توجه به طراحي ميدان و طرح فضاي سبز، اصالت طرح و پرهيز از هرگونه کپي‌برداري است.

ضمناً فضاسازي محل نصب اثر مورد تأکيد بوده و هنرمند مي‌بايست در صورت نياز، طراحي پايه و محوطه نصب اثر و ميدان را نيز ارائه کند.

کليه مدارک در حداقل 1 شيت 50*70 بر روي فوم برد و همچنين لوح فشرده (CD با کيفيت DPI300  با فرمت jpg)، شامل مواردي چون: نقشه سايت پلان و نقشه مقاطع و نماها در صورت لزوم جهت معرفي بهتر طرح؛ معرفي سازه اجرايي و نحوه اجرا و مصالح؛ ارائه زواياي ديد مختلف ميدان و نورپردازي در قالب تصاوير سه بعدي؛ ارائه مباني نظري و توجيه طرح (محتوا و فرم)؛ ارائه ماکت حجمي در مقياس مناسب ارائه شود.

به منظور ايجاد شرايط همگون در فرايند داوري از ذکر نام هنرمند يا گروه در ذيل مدارک خودداري شود.

بر اساس اين گزارش، به هر يک از آثار برگزيده اول، مبلغ100  ميليون ريال بابت حق امتياز طرح پرداخت خواهد شد.

سيد مجتبي موسوي، عباس اکبري، سعيد طالعي و اعظم السادات رضوي زاده در اين مسابقه به عنوان داور حضور خواهند داشت.

علاقه‌مندان به شرکت در اين مسابقه مي‌توانند تا 10 آذرماه مدارک خود را به دبيرخانه واقع در: کاشان، ميدان قاضي اسدالله، سازمان زيباسازي کاشان ارسال کنند و يا جهت کسب اطلاعات بيشتر به سايت www.kashanzibasazi.ir مراجعه کنند.

شايان ذکر است، نتايج داوري آثار پس از بررسي، 15 آذر ماه 97 اعلام خواهد شد.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
درخشش شش ایرانی در فهرست 500 هنرمند برتر 2018
راه یابی 604 اثر از 485 هنرمند به جشنواره تجسمی فجر
اختتامیه جشنواره هنر ایران
یادداشت معاون امور هنری وزارت ارشاد درباره دغدغه‌های این روزهای هنر
فراخوان جشنواره بین‌المللی کارتون مطبوعاتی بلژیک
نمایشگاه "فرسایش" به روایت حمیده گل‌محمدی
معرفی منتخبان3 بخش دیگر جشنواره «هنر مقاومت»
گالری آس میزبان "شوخ‌طبعی، اضطراب، ترکیب‌بندی"
برگزاری نمایشگاه عکس‌های حمید جبلی در گالری آتبین
دومین روز نشست جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی در فرهنگستان هنر
آغاز همایش "چهل چراغ هنر؛ جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی ایران"
گالری ساربان میزبان «خاطرات رنگ‌یافته»
79 اثر در مرحله نهایی انتخاب بخش خوشنویسی یازدهمین جشنواره فجر
برپایی نمایشگاه "محفظه‌های من" در گالری ویستا
برگزاری آیین افتتاح نمایشگاه و اهدا جوایز ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph