6691
تاریخ انتشار : 14:36:45 , 1397/09/11    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

برپایی نمایشگاه "معادل سه چهارم حقیقت" در گالری ویستا
نازنین زادمهر گفت: حقیقت چیز واحدی نیست و از دید هر انسانی با انسان دیگر متفاوت است، برای همین خواستم این باور ذهنی را به چالش کشیده شود.

به گزارش ايوانا، نمايشگاه نقاشي نازنين زادمهر با عنوان "معادل سه چهارم حقيقت" اين روزها در گالري ويستا برپاست. اين هنرمند درباره عنوان آثار اين نمايشگاه توضيح داد: براي حقيقت هيچ عددي نمي‌توانيم پيدا کنيم زيرا وراي تصورات ماست. براي همين يک عدد انتخاب کردم و آن را براي مخاطب تعريف کردم. به بيان ديگر تلاش کردم اين تضاد را در عنوان نمايشگاه بياورم تا مخاطب به چالش کشيده شود.

وي افزود: حقيقت چيز واحدي نيست و از ديد هر انساني با انسان ديگر متفاوت است. براي همين خواستم با محدود کردن به عدد، اين باور ذهني که ممکن است براي حقيقت واحدي وجود داشته باشد، به چالش کشيده شود.

او گفت: روي هم رفته ? اثر پنج‌لت با ابعاد بزرگ در اين نمايشگاه دارم. اين هفت اثر با تکنيک اکريليک کار شده است. شش اثر کوچک مستقل هم هست که تکنيک خلق آنها ترکيب مواد است.

زادمهر همچنين گفت: چهره‌هايي که نقاشي کرده‌ام انسان‌هاي اطرافم هستند؛ برخي از آنها را با هم ترکيب کردم ولي خود شخصيت زياد برايم مهم نبوده و از آنها تنها به عنوان مدل استفاده کردم. براي اينکه با زن‌ها بهتر ارتباط برقرار مي‌کنم، به همين دليل چهره زنان را کشيده‌ام.

وي افزود: يک ويدئو نيز تهيه کردم که در آن از مخاطبان خواستم نقاشي‌هايم را از نو بچينند. در واقع خواستم اين سوال را مطرح کنم که آيا ترکيب‌بندي يک چيز قطعي براي نقاش است يا نه. براي همين از مخاطبان خواستم هر يک با توجه به سليقه خود ترکيب‌بندي کار را مشخص کنند.

اين هنرمند درباره نتيجه کار خود توضيح داد: در نهايت هيچ‌کس به ترکيب‌بندي اوليه خودم نرسيد و هر شخصي يک نوع تازه‌اي از ترکيب‌بندي را ايجاد کرد. اين اتفاق مي‌تواند تا هميشه ادامه داشه باشد و مدام ترکيب‌بندي‌هاي تازه‌اي از کارهايم ايجاد شود.

نازنين زادمهر در پايان گفت: در حال حاضر روي آثار ديگري کار مي‌کنم که هنوز نهايي نشده‌اند ولي در ادامه همين مفاهيمي هستند که در اين نمايشگاه به آن پرداخته‌ام.

نمايشگاه "معادل سه چهارم حقيقت" تا دوشنبه دوازدهم آذرماه در گالري ويستا به نشاني خيابان مطهري، خيابان ميرعماد، کوچه دوازدهم پلاک ?? ميزبان علاقه‌مندان است.


 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
روایت طاهر شیخ الحکمایی ازیازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
برپایی نمایشگاه "این کیست این" در گالری شیرین
فروش 11 میلیارد و769 میلیون تومانی حراج باران
24 افتتاحیه و 61 فرصت گالری گردی.در ادینه 3 اسفند
نمایشگاه "مداد رنگی" در فرهنگسرای نیاوران به روایت اعظم امیری
نمایشگاه آثار معماری "اتو واگنر؛ شهر بی‌انتها" در آبادان
مرتضی نعمت‌اللهی: این میزان استقبال از جشنواره تجسمی فجر را پیش‌بینی نمی‌کردم
روایت هنرمندان از بخش طوبای زرین یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
1424 نقاش متقاضی شرکت در دوسالانه دامون‌فر
"نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی" در موزه امام علی (ع)
برپایی نمایشگاه "فقدان" در گالری ماه
نمایشگاه "عشق عنکبوتی" در گالری دلگشا به روایت هایده ایازی
59 افتتاحیه و 73 فرصت گالری گردی در آدینه 26 بهمن ماه
برپایی نمایشگاه "این زمستان را پایانی نیست" در گالری اعتماد
نمایش آثار علی رضوی در گالری ژاله


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph