6691
تاریخ انتشار : 14:36:45 , 1397/09/11    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

برپایی نمایشگاه "معادل سه چهارم حقیقت" در گالری ویستا
نازنین زادمهر گفت: حقیقت چیز واحدی نیست و از دید هر انسانی با انسان دیگر متفاوت است، برای همین خواستم این باور ذهنی را به چالش کشیده شود.

به گزارش ايوانا، نمايشگاه نقاشي نازنين زادمهر با عنوان "معادل سه چهارم حقيقت" اين روزها در گالري ويستا برپاست. اين هنرمند درباره عنوان آثار اين نمايشگاه توضيح داد: براي حقيقت هيچ عددي نمي‌توانيم پيدا کنيم زيرا وراي تصورات ماست. براي همين يک عدد انتخاب کردم و آن را براي مخاطب تعريف کردم. به بيان ديگر تلاش کردم اين تضاد را در عنوان نمايشگاه بياورم تا مخاطب به چالش کشيده شود.

وي افزود: حقيقت چيز واحدي نيست و از ديد هر انساني با انسان ديگر متفاوت است. براي همين خواستم با محدود کردن به عدد، اين باور ذهني که ممکن است براي حقيقت واحدي وجود داشته باشد، به چالش کشيده شود.

او گفت: روي هم رفته ? اثر پنج‌لت با ابعاد بزرگ در اين نمايشگاه دارم. اين هفت اثر با تکنيک اکريليک کار شده است. شش اثر کوچک مستقل هم هست که تکنيک خلق آنها ترکيب مواد است.

زادمهر همچنين گفت: چهره‌هايي که نقاشي کرده‌ام انسان‌هاي اطرافم هستند؛ برخي از آنها را با هم ترکيب کردم ولي خود شخصيت زياد برايم مهم نبوده و از آنها تنها به عنوان مدل استفاده کردم. براي اينکه با زن‌ها بهتر ارتباط برقرار مي‌کنم، به همين دليل چهره زنان را کشيده‌ام.

وي افزود: يک ويدئو نيز تهيه کردم که در آن از مخاطبان خواستم نقاشي‌هايم را از نو بچينند. در واقع خواستم اين سوال را مطرح کنم که آيا ترکيب‌بندي يک چيز قطعي براي نقاش است يا نه. براي همين از مخاطبان خواستم هر يک با توجه به سليقه خود ترکيب‌بندي کار را مشخص کنند.

اين هنرمند درباره نتيجه کار خود توضيح داد: در نهايت هيچ‌کس به ترکيب‌بندي اوليه خودم نرسيد و هر شخصي يک نوع تازه‌اي از ترکيب‌بندي را ايجاد کرد. اين اتفاق مي‌تواند تا هميشه ادامه داشه باشد و مدام ترکيب‌بندي‌هاي تازه‌اي از کارهايم ايجاد شود.

نازنين زادمهر در پايان گفت: در حال حاضر روي آثار ديگري کار مي‌کنم که هنوز نهايي نشده‌اند ولي در ادامه همين مفاهيمي هستند که در اين نمايشگاه به آن پرداخته‌ام.

نمايشگاه "معادل سه چهارم حقيقت" تا دوشنبه دوازدهم آذرماه در گالري ويستا به نشاني خيابان مطهري، خيابان ميرعماد، کوچه دوازدهم پلاک ?? ميزبان علاقه‌مندان است.


 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
نهمین روز همایش 10روز با عکاسان
گالری فرشته میزبان "جهان فراموش شده"
طبیعت بی جان های حجت امانی در فرانسیسکو
ششمین دوسالانه مجسمه شهری
46 افتتاحیه و 71 فرصت گالری گردی در آدینه 23 آذرماه
نمايشگاه آثار 13 هنرمند معاصر و پيشكسوت در با عنوان «در جست و جوي خود» در گالري
فراخوان بستر معماری آینده - CALL FOR IDEAS 2019
"تائو" روی دیوار گالری فردا
گالری پردیس ملت میزبان «هنر فراتر از محدودیت ها»
برگزاری نمایشگاه ساخت ایران در نیاوران
فراخوان جایزه‌ی محصول سبز 2019
فراخوان رقابت هنری ویرانشهر
تسلیت رییس موزه هنرهای معاصر تهران در پی درگذشت احمدرضا دالوند
"جان های سبز"؛ نمایش عکس های آرمان جدیدیان
نمايشگاه نقاشي هاجر رهگذر با عنوان «ماضي مطلق» در گالري آ افتتاح شد


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph