6694
تاریخ انتشار : 12:40:18 , 1397/09/12    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

حسین انتظامی نماینده مدیران مسئول رسانه ها در هیات نظارت شد
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات گفت: همزمان با برگزاری دور دوم هفدهمین انتخابات نماینده مدیران مسئول رسانه ها در هیات نظارت بر مطبوعات حسین انتظامی باکسب 959 رای به عنوان نماینده منتخب مدیران مسئول در این هیات انتخاب و معرفی شد.

به گزارش ايوانا، علاء الدين ظهوريان عصر يکشنبه  مستقر در محل اخذ راي انتخابات در باشگاه خبرنگاران داخلي و خارجي معاونت مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ،افزود: هفدهمين دوره انتخابات نماينده مديران مسئول رسانه ها در هيات نظارت بر مطبوعات به ‌صورت الکترونيکي و آنلاين از ساعت 10صبح امروز آغاز و راس ساعت 18 امشب با شرکت يکهزارو 719 مدير مسئول در انتخابات پايان يافت. 
وي يادآور شد: مطابق تبصره 4 ماده 33 آيين نامه اجرايي قانون مطبوعات بر مطبوعات، تعداد سه هزارو 415نفر از مديران مسئول واجد شرايط راي‌دهي در اين دوره از انتخابات شناخته شدند. 

** 90 نفر نامزد شرکت و 32نفر انصراف از حضور درانتخابات

ظهوريان گفت: اين انتخابات بين 90 نفر از مديران مسئول متقاضي حضور در هيات نظارت بر مطبوعات برگزار و نتايج آن بلافاصله پس از اتمام زمان راي‌ گيري و تاييد کميته متشکل از نمايندگان قواي سه گانه منتشر ‌شد. 
به گفته وي با توجه به انصراف 32 نفر از نامزدها تا ساعت 9 صبح امروز، اين انتخابات الکترونيکي بين افراد واجد الشرايط از مديران مسئول متقاضي حضور در هفدهمين دوره هيات نظارت بر مطبوعات برگزار ‌شد. 

** آراي ديگر نامزدها 

دبير هيات نظارت بر مطبوعات ادامه داد: در اين دور انتخابات همچنين ديگر نامزدها مهدي رحمانيان مدير مسئول روزنامه شرق با کسب 538 راي، محسن هدايتي بنياد آباد مدير مسئول نشريه خزرنما با 19 راي، محبوبه حسيني پور مدير مسئول نشريه اخبار بانک با هفت راي و پروين اميني اسکنداني مدير مسئول نشريه آناک با کسب شش راي به ترتيب در جايگاههاي بعدي رتبه بندي اخذ راي قرار گرفتند. 
وي استقبال از اين دور انتخابات را چشمگير و خوب توصيف کرد و افزود: سه هزار و 415 نفر از مديران مسئول واجد شرايط راي‌دهي در اين دوره از انتخابات حائز ارائه راي بودند که از اين تعداد تا ساعت 18 امروز1719 نفر با مراجعه به سامانه جامع رسانه‌هاي کشور نامزد مورد نظر خود را براي حضور در هيات نظارت بر مطبوعات انتخاب کردند. 

** انتخابات سلامت و با نظارت کامل انجام شد

ظهوريان در تشريح تمهيدات امنيتي اين دوره از انتخابات هم خاطرنشان کرد: نمايندگان مرکز «ماهر» وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات، نماينده بازرسي کل کشور همچنين پليس «فتا» در ستاد انتخابات براي افزايش ضريب امنيت انتخابات حضور داشتند. 
وي افزود: اين کار با هدف نظارت بر حسن انجام انتخابات هيات ويژه‌اي از سوي سازمان بازرسي کل کشور با حضور در ستاد انتخابات هيات نظارت بر مطبوعات بر روند برگزاري انتخابات نظارت کردند. 
ظهوريان ضمن اشاره به تعدد نامزدها و حضور مديران مسئول رسانه‌هايي با گرايش‌ها و نحله‌هاي متنوع فکري و سياسي و همچنين کمپين‌هاي مختلف رسانه‌اي، فضاي حاکم بر اين دوره از انتخابات را بسيار رقابتي‌تر از دوره‌هاي گذشته ارزيابي کرد. 

** هفدهمين دوره انتخابات نماينده مديران مسئول 

هيات نظارت بر مطبوعات در کشور براساس ماده 10 و 11 قانون مطبوعات شکل گرفته و اين هيات يک نهاد فرا قوه اي است که در ترکيب آن، نمايندگاني از سه قوه نيز حضور دارند. 
اين هيات نقش مهمي در نظارت بر رسانه دارد چرا که در همان ابتداي حيات رسانه با مجوز و تائيد صلاحيت هيات نظارت به وجود مي آيد و در طول حيات نيز بر بقاي شرايط تبصره ماده 11 و عدم تحقق يکي از موارد مندرج در مواد 6 و 7 نظارت دارد و در صورت لزوم مي تواند رسانه ها را از ادامه کار خود منع کند. 
دبيرخانه هيأت نظارت با امکانات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تشکيل مي‌شود و زير نظر آن هيأت انجام وظيفه مي‌کند و وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز رياست هيأت نظارت بر مطبوعات را بر عهده دارد و پاسخگوي عملکرد هيأت مذکور در مجلس و ‌ديگر مراجع ذي صلاح است. 
بر اساس ماده 11 اين قانون مطبوعات، رسيدگي به درخواست صدور پروانه و تشخيص صلاحيت متقاضي و مدير مسئول به عهده هيأت نظارت بر مطبوعات است. 

** اعضاي هيات نظارت بر مطبوعات

طبق ماده 10قانون مطبوعات، اعضاي هيأت نظارت بر مطبوعات شامل يک قاضي به انتخاب رئيس قوه قضائيه، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي يا نماينده تام‌الاختيار وي، يک نماينده مجلس شوراي اسلامي به انتخاب مجلس، يک استاد دانشگاه به انتخاب وزير فرهنگ و آموزش عالي، يک مدير مسئول مطبوعات به انتخاب آنان، يک استاد حوزه علميه به انتخاب شوراي عالي حوزه علميه قم و يک عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي به انتخاب آن شورا هستند. 

** حضور چشمگير اهالي رسانه، نمايندگان نامزدها و دستگاههاي نظارتي 

بسياري از نمايندگان نامزدها با حضور در ساعات اخذ راي و برگزاري انتخابات در محل ستاد حضور يافته و تا اتمام کار، بر روند برگزاري انتخابات نظارت داشتند.
همچنين اهالي و نمايندگان رسانه ها، روزنامه ها و خبرگزاريها نيز با حضور در محل اخذ راي در محل باشگاه خبرنگاران داخلي و خارجي معاونت مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ضمن انعکاس زنده و آنلاين اخبار اين دور از انتخابات ، بر روند آن نيز نظارت داشتند. 

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
روایت طاهر شیخ الحکمایی ازیازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
برپایی نمایشگاه "این کیست این" در گالری شیرین
فروش 11 میلیارد و769 میلیون تومانی حراج باران
24 افتتاحیه و 61 فرصت گالری گردی.در ادینه 3 اسفند
نمایشگاه "مداد رنگی" در فرهنگسرای نیاوران به روایت اعظم امیری
نمایشگاه آثار معماری "اتو واگنر؛ شهر بی‌انتها" در آبادان
مرتضی نعمت‌اللهی: این میزان استقبال از جشنواره تجسمی فجر را پیش‌بینی نمی‌کردم
روایت هنرمندان از بخش طوبای زرین یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
1424 نقاش متقاضی شرکت در دوسالانه دامون‌فر
"نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی" در موزه امام علی (ع)
برپایی نمایشگاه "فقدان" در گالری ماه
نمایشگاه "عشق عنکبوتی" در گالری دلگشا به روایت هایده ایازی
59 افتتاحیه و 73 فرصت گالری گردی در آدینه 26 بهمن ماه
برپایی نمایشگاه "این زمستان را پایانی نیست" در گالری اعتماد
نمایش آثار علی رضوی در گالری ژاله


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph