6697
تاریخ انتشار : 14:02:58 , 1397/09/14    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

برپایی نمایشگاه "باغ سوخته" در گالری شیرین
سپیده سحر گفت: آثاری را به نمایش گذاشتم که با دیدن آنها به نقش خود در از بین رفتن طبیعت بیشتر توجه کنیم.

به گزارش ايوانا،  نمايشگاه نقاشي و چيدمان سپيده سحر با نام "باغ سوخته" در گالري شيرين برپاست. در اين نمايشگاه 20 نقاشي، 4 طراحي، 2 مجسمه و آثار ديگري به صورت حجم و چيدمان ارائه شده است. سپيده سحر که کارشناس نقاشي و کارشناس ارشد گرافيک است درباره اين مجموعه گفت: اين سومين نمايشگاه "باغ" من است و در آن حکايت باغي که از بين رفته را روايت مي‌کنم. حکايت نسل امروز انسان‌ها که از بين برنده طبيعت شده‌اند. در واقع آثاري را به نمايش گذاشتم تا با ديدن آنها به نقش خود در از بين رفتن طبيعت بيشتر توجه کنيم.

سحر ادامه داد: من و آثارم با طبيعت عجين هستيم. در بسياري از آثار خود از سهراب سپهري ايده گرفته‌ام و با شاگردي در کنار استاد عباس کيارستمي دغدغه‌هاي او را در راستاي طبيعت ادامه مي‌دهم. در اين نمايشگاه يک کتاب نيز ارائه کرده‌ا‌‌م که استاد کيارستمي در تمام مراحل آن من را ياري کرد. در اين نمايشگاه از برگ‌هاي کاج و شاخه درختان خشک و سوخته استفاده شده است که مخاطب را با بوي طبيعت، سوختگي و برگ‌هاي کاج مواجه مي‌کند. شکسته شدن آنها در زير پاي مخاطب باعث مي‌شود او صدا و زبان طبيعت را بشنود.

او با اشاره به اينکه اين نمايشگاه سومين نمايش از مجموعه تريولوژي باغ پنهان و مرثيه‌اي براي يک باغ است، اضافه کرد: در خلق اين آثار از 3 تکنيک مختلف بهره بردم اما به مضمون واحدي اشاره کردم. پيام من نابودي طبيعت به دست انسان است. براي مثال در يک اثر 20 آينه به کار برده شده که با اسيد از بين رفته است و مخاطب در بخش‌هايي از آينه چهره خود را مي‌بيند. اين اثر مخاطبي که همواره ديگران را مقصر مي‌داند، آگاه مي‌کند تا متوجه شود نبايد نقش خود را در نابودي طبيعت ناديده بگيرد و لازم است از هر قدمي که در راه نابودي طبيعت برمي‌دارد جلوگيري کند.

نمايشگاه نقاشي و چيدمان سپيده سحر تا 14 آذرماه در گالري شيرين واقع در خيابان کريم‌خان زند، خيابان سنايي، کوچه‌ سيزدهم، پلاک 5 ادامه دارد.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
نهمین روز همایش 10روز با عکاسان
گالری فرشته میزبان "جهان فراموش شده"
طبیعت بی جان های حجت امانی در فرانسیسکو
ششمین دوسالانه مجسمه شهری
46 افتتاحیه و 71 فرصت گالری گردی در آدینه 23 آذرماه
نمايشگاه آثار 13 هنرمند معاصر و پيشكسوت در با عنوان «در جست و جوي خود» در گالري
فراخوان بستر معماری آینده - CALL FOR IDEAS 2019
"تائو" روی دیوار گالری فردا
گالری پردیس ملت میزبان «هنر فراتر از محدودیت ها»
برگزاری نمایشگاه ساخت ایران در نیاوران
فراخوان جایزه‌ی محصول سبز 2019
فراخوان رقابت هنری ویرانشهر
تسلیت رییس موزه هنرهای معاصر تهران در پی درگذشت احمدرضا دالوند
"جان های سبز"؛ نمایش عکس های آرمان جدیدیان
نمايشگاه نقاشي هاجر رهگذر با عنوان «ماضي مطلق» در گالري آ افتتاح شد


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph