6699
تاریخ انتشار : 14:11:03 , 1397/09/14    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

نمایش آثار عکاسان تئاتر در موزه عکسخانه شهر
نمایشگاه گروهی عکس ‌"پرده آخر"16 آذر ماه در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.

به گزارش ايوانا،  نمايشگاه عکس‌هاي تئاتر گروهي از عکاسان در موزه عکسخانه شهر برگزار مي‌شود. در نمايشگاه "پرده آخر" که آثار آن توسط رضا جلالي گردآوري و انتخاب شده است، 30 اثر از 15 عکاس به نمايش درمي‌آيد.

عاطفه آراني، آرزو آزادپور، ميلاد بهشتي، رضا جلالي، فهيمه حکمت، عماد دولتي، مونا صدر، ليلي صديق، عليرضا فراهاني، محبوبه فرج اللهي، مريم قهرماني، شيوا مشفق، احسان نقابت، بهار نيک‌پور و عطيه نيکنام عکس‌هايي را که بين سال‌هاي 1392 تا 1397 در سالن‌هاي تئاتر تهران ثبت شده‌اند، به نمايش مي‌گذارند.

در بيانيه نمايشگاه به قلم رضا جلالي آمده است: نمايشگاه عکس پرده آخر مجموعه‌اي است گردآوري شده از ميان عکس‌ها و نمايش‌هاي بسياري که پانزده نفر از عکاسان نسل فعلي آن‌ها را ثبت کرده‌اند.

بي‎شک تعداد نمايش‌ها، عکس‌ها و عکاسان پيگير نمايش‌ها بيش از ظرفيت اين نمايشگاه است. نمايش‌هاي بسيار زيادي در شهرستان‌ها بر روي صحنه مي‌رود که در اين نمايشگاه به دليل محدوديت فضا نمايش عکس‌هاي آن‌ها مقدور نبود و به همين دليل تصميم گرفتيم از ميان آنها اين پانزده نفر انتخاب شوند و از هر کدام دو عکس را براي اين نمايشگاه گزينش کرديم.

جالب آنکه با مروري بر آثار اين نمايشگاه مي‌توان يک نگاه کلي نسبت به بخشي از هنر نمايشي و صحنه‌اي در سال‌هاي اخير به دست آورد. هنري که به اجراي لحظه زنده است و اگر عکس آن را ثبت نکند از يادها مي‌رود. عکس مطمئن‌ترين راه براي ثبت گوشه‌اي از آن چيزي است که با نام نمايش بر صحنه تئاترها اجرا مي‌شود. پس از گذر سال‌ها تنها اين تصاوير يک نمايش است که به ما کمک مي‌کند آن را به ياد بياوريم و يا در بررسي‌ها بتوانيم به آن ارجاع دهيم. بي دليل نيست که در اين نمايشگاه با اتکا به ديدگاه فوق سعي شده از ميان آثار بسيار زياد نمونه‌هاي متفاوت نمايش‌ها و روش‌هاي عکاسانه مورد توجه قرار گيرد. از سويي ديگر تجربه‌گرايي نيز يکي ديگر از عناصر مهم اين تصاوير است که بر انتخاب آن‌ها تأثير گذاشته.

عکاسي نمايش مانند شناسنامه‌اي بدون تاريخ است براي شناسايي طراحي صحنه، نورپردازي، چهره آرايي، طراحي لباس و… تنوع آثار حاضر در اين نمايشگاه خود تصديقي است بر اين مدعي. اميد آن که امکان برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي به شکل مستقل تداوم يابد. و در سال‌هاي آينده آثار اين گروه به شکلي شاخص روايتگر نمايش در ايران باشد.

نمايشگاه "پرده آخر" جمعه 16 آذر ماه ساعت 16 تا19 در موزه عکسخانه شهر افتتاح شده و تا 6 دي ماه 1397 ، روزهاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت ? تا 13 و 14 تا17  و پنج شنبه از ساعت 9 تا 13 به نشاني ميدان هفتم تير، ميدان بهار شيراز، بوستان بهار شيراز ادامه دارد.

 

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟





   
آخرین اخبار  
روایت طاهر شیخ الحکمایی ازیازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
برپایی نمایشگاه "این کیست این" در گالری شیرین
فروش 11 میلیارد و769 میلیون تومانی حراج باران
24 افتتاحیه و 61 فرصت گالری گردی.در ادینه 3 اسفند
نمایشگاه "مداد رنگی" در فرهنگسرای نیاوران به روایت اعظم امیری
نمایشگاه آثار معماری "اتو واگنر؛ شهر بی‌انتها" در آبادان
مرتضی نعمت‌اللهی: این میزان استقبال از جشنواره تجسمی فجر را پیش‌بینی نمی‌کردم
روایت هنرمندان از بخش طوبای زرین یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
1424 نقاش متقاضی شرکت در دوسالانه دامون‌فر
"نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی" در موزه امام علی (ع)
برپایی نمایشگاه "فقدان" در گالری ماه
نمایشگاه "عشق عنکبوتی" در گالری دلگشا به روایت هایده ایازی
59 افتتاحیه و 73 فرصت گالری گردی در آدینه 26 بهمن ماه
برپایی نمایشگاه "این زمستان را پایانی نیست" در گالری اعتماد
نمایش آثار علی رضوی در گالری ژاله


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph