6799
تاریخ انتشار : 13:34:28 , 1397/10/15    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی نقاشی «ژکال» فرخوان داد
انجمن علمی نقاشی دانشگاه هنر تهران، با هدف ایجاد انگیزه برای دانشجویان فراخوان چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی نقاشی «ژکال» را اعلام کرد تا شرکت کنندگان با کمک آن بتوانند در مسیر حرفه ای قدم بردارند.

به گزارش ايوانا،  از چهارمين جشنواره سراسري دانشجويي نقاشي «ژکال» ، انجمن علمي نقاشي دانشگاه هنر تهران در جشنواره دانشجويي نقاشي «ژکال» در آستانه چهارمين سال برگزاري در تلاش است توجه اهالي حوزه تجسمي و دانشگاه را به سمت قشر دانشجو معطوف و اين طريق به دانشجويان با انگيزه کمک کند تا بتوانند در مسير حرفه اي گام بردارند.

دوره چهارم جشنواره به دبيري زينب کلاته از اول دي ماه به طور رسمي فعاليت خود را آغاز کرده است و بخش پژوهشي اين دوره با عنوان «دانشجو چيست؟» به بررسي نقش کليدي دانشجوي هنر در دانشگاه مي پردازد.

هدف اين دوره از جشنواره در درجه اول نفي و رد آن ساز و کاريست که دانشجويان را به افرادي منفعل تبديل کرده و سعي بر آن است آن نوع از سوژه شدگي را کشف و مورد بررسي قرار دهد که در شکل نوع خاصي از فرديت بر دانشجو تحميل شده و دانشجويان را با اين سوال مواجه کند که چه چيز غير از آنچه هستند ميتوانند باشند.

مسئولين برگزاري جشنواره ژکال در کنار اين حمايت، تصميم گرفته شده تا هم توجه مسئولان و هم دانشجويان به اين موضوع جلب شود که فرآيند و نتيجه هرگونه فعاليتي،منوط به اتمام دوره دانشجويي نبوده و دانشجو مي تواند در زمان دانشجويي خود نيز همان جديت را در ارائه مسائل و طرح هاي پيشنهادي داشته باشد.

**مقررات جشنواره
موضوع و تکنيک اثر، آزاد و مي‌تواند نقاشي، چاپ دستي، کلاژ يا طراحي باشد، هر هنرمند مي‌تواند حداکثر با سه اثر در جشنواره شرکت کند.

- ابعاد: حداکثر ضلع هر اثر با احتساب قاب ترجيحا 200 سانتي‌متر باشد. زمان خلق اثر مربوط به دو سال اخير باشد.

ثبت‌نام و ارسال آثار فقط از طريق وب‌سايت جشنواره به نشاني www.jokalfestival.com امکان‌پذير است.
سايت جشنواره از تاريخ 15دي‌ماه آماده دريافت فايل آثار مي‌باشد.

شرايط تصوير ارسالي: فرمت RGB-jpg با 150 DPI (حداکثر تا 1MB)

شرکت‌کنندگان الزاما مي‌بايست دانشجوي يکي از موسسات آموزش عالي، وزارت علوم و فناوري جمهوري اسلامي ايران در هر يک از مقاطع تحصيلي کارشناسي و کارشناسي ارشد باشند.

تمامي دانشجويان رشته ي نقاشي که حداکثر يک سال از تاريخ پايان‌نامه آن ها مي‌گذرد مي‌توانند در بخش غيررقابتي نمايشگاه شرکت کنند.

آثار راه يافته به نمايشگاه در صورت تمايل خالق اثر به فروش مي‌رسند.

آثار ارسالي راه يافته به مرحله دوم داوري بايد به گونه‌اي باشند که قابليت نصب (سيم، قاب، بوم ديپ و غيره) و ارايه در نمايشگاه را داشته باشند.

حق چاپ تصاوير آثار ارسالي در بروشور، کاتالوگ و … براي دبيرخانه‌ي جشنواره و همچنين انجمن علمي نقاشي دانشگاه هنر تهران محفوظ مي‌باشد.

«پايان مهلت ثبت نام 15 بهمن‌ماه 97 است»

**مقررات شرکت در «جايزه طراح جوان»
در دوران معاصر در زمانه ظهور رسانه هاي جديد ديگر طراحي تحت سيطره نقاشي نبوده بلکه خود را به عنوان يک مديوم هنري مستقل مطرح مي کند. اهميت طراحي به عنوان يک فرم بياني آزاد و خلاقانه هنري، ما را بر آن داشت تا جشنواره چهارم نقاشي ژکال با اخذ رويکردي تازه و در بخشي با عنوان «جايزه طراح جوان»، اين مديوم هنري را نيز در حيطه توجه خود قرار دهد. هدف اين بخش آن است تا ضمن معرفي هنر مندان خلاق و جوان ، بر ضرورت نگاه خلاقانه در نقاشي و اهميت نگاهي نو به طراحي تاکيد ورزيم.

موضوع و تکنيک اثر آزاد است، حداکثر ضلع هر اثر با احتساب قاب 200 سانتي متر باشد.

شرکت‌کنندگان الزاما مي‌بايست دانشجوي يکي از موسسات آموزش عالي، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران باشند.( در هر يک از مقاطع تحصيلي کارشناسي و کارشناسي ارشد)

علاقه‌مندان به شرکت در «جايزه‌ي طراح جوان» مي‌بايست از تاريخ 5 دي تا 15بهمن‌ماه، آثار خود را با «#ژکال_طراح_جوان » در صفحه‌ي اينستاگرام خود پست کنند. توجه داشته باشيد که صفحه‌ي مجازي نبايد خصوصي (private) باشد.

به دليل انتخاب طراح و نه يک اثر صرف، خلاقيت و توانايي‌هاي عمومي هنرمند جزو ملاک‌هاي داوري خواهد بود. از اين رو وجود ديگر آثار طراحي هنرمند در صفحه‌ي اينستاگرام وي امکان ارزيابي دقيق‌تر را فراهم مي‌ کند.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
درخشش شش ایرانی در فهرست 500 هنرمند برتر 2018
راه یابی 604 اثر از 485 هنرمند به جشنواره تجسمی فجر
اختتامیه جشنواره هنر ایران
یادداشت معاون امور هنری وزارت ارشاد درباره دغدغه‌های این روزهای هنر
فراخوان جشنواره بین‌المللی کارتون مطبوعاتی بلژیک
نمایشگاه "فرسایش" به روایت حمیده گل‌محمدی
معرفی منتخبان3 بخش دیگر جشنواره «هنر مقاومت»
گالری آس میزبان "شوخ‌طبعی، اضطراب، ترکیب‌بندی"
برگزاری نمایشگاه عکس‌های حمید جبلی در گالری آتبین
دومین روز نشست جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی در فرهنگستان هنر
آغاز همایش "چهل چراغ هنر؛ جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی ایران"
گالری ساربان میزبان «خاطرات رنگ‌یافته»
79 اثر در مرحله نهایی انتخاب بخش خوشنویسی یازدهمین جشنواره فجر
برپایی نمایشگاه "محفظه‌های من" در گالری ویستا
برگزاری آیین افتتاح نمایشگاه و اهدا جوایز ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph