6904
تاریخ انتشار : 12:21:06 , 1397/11/21    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

نمایشگاه "از یوحنای آبزیان. به روایت فائزه بهارلو
فائزه بهارلو گفت: رویایی که در سر موجودات مختلف هست گاه منجر به شورش می‌شود و گاه به دلیل انفعال آنها به حسرت تبدیل می‌شود.

به گزارش ايوانا، نمايشگاه نقاشي فائزه بهارلو با نام "از يوحناي آبزيان..." در گالري آتبين برپاست. در اين نمايشگاه 12 اثر کوچک و 14 تابلوي بزرگ به نمايش درآمده است. بهارلو گفت: ايده شکل‌گيري اين مجموعه از يک شعر آغاز شد اما پرداختن به موجودات آبزي انتخاب خودم بود. شايد نام نمايشگاه يک موضوع زيست‌محيطي را تداعي کند اما آنچه در نظر داشتم انفجار و طغياني است که هر موجودي عليه زيست و موقعيت کنوني خود دارد. رويايي که در سر موجودات هست گاه منجر به شورش مي‌شود و گاه به دليل انفعال آنها به حسرت تبديل مي‌شود.

بهارلو افزود: در بيشتر تابلوها يک موجود آبزي وجود دارد که در فضاي بالاي سر او محيطي روياگونه و متفاوت ديده مي‌شود و تناقض ميان اين دو فضا مشهود است. در بعضي از آثار يک موجود غيرآبزي مثل گوزن وجود دارد که به دليل شکل شاخ‌هاي آن مي‌تواند نمادي از رويش و باروري باشد. اين موجود را در تقابل با آبزيان قرار دادم و ماهي‌هاي ريز به آن حمله مي‌برند زيرا خودشان توان کاري ندارند و به گوزن حسادت مي‌ورزند.

او با اشاره به تفاوت اين مجموعه با آثار قبلي خود گفت: در آثار جديدم اصلا انسان حضور ندارد اما وجه نقاشانه آنها که راحتي کار و پاشش رنگ است، نکته مشترک آثار است. در عين حال با توجه به اينکه من در رشته تصويرسازي هم تحصيل کرده‌ام، پس از پايان کارها روي آنها ساخت و پرداخت دقيق‌تري کردم. در اين موضوع هم تناقضي وجود دارد و بعضي قسمت‌هاي تابلو آزاد و رهاست و بعضي قسمت‌ها دقيق و جزيي کار شده است.

بهارلو درباره تفاوت تصويرسازي و نقاشي گفت: به نظر من اين دو از هم جدا نيستند مگر اينکه تصوير در کنار يک متن قرار بگيرد و وجه تصويرگري پيدا کند. اثري انتزاعي که فقط از چند لکه رنگ تشکيل شده وقتي در کنار يک شعر قرار بگيرد، تبديل به تصويرسازي آن شعر مي‌شود. پس آن متن است که تصوير را از قالب نقاشي درآورده و تبديل به تصويرگري مي‌کند.

بهارلو ادامه داد: از سوي ديگر چون تصويرسازي‌ها معمولا ظريف و با پرداخت جزييات هستند، وقتي يک نقاشي هم به اين شيوه کار شود مخاطب احساس مي‌کند با تصويرگري مواجه شده؛ در عين حال همان تصويرگري‌هاي کوچک وقتي در ابعاد بزرگتر روي بوم اجرا مي‌شود، تعريف نقاشي پيدا مي‌کند.

نمايشگاه نقاشي فائزه بهارلو با نام "از يوحناي آبزيان..." تا 23 بهمن در گالري آتبين برپاست. اين گالري در خيابان ولي‌عصر، قبل از چهارراه پارک وي، کوچه خاکزاد، پلاک 42 قرار دارد.


 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
روایت طاهر شیخ الحکمایی ازیازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
برپایی نمایشگاه "این کیست این" در گالری شیرین
فروش 11 میلیارد و769 میلیون تومانی حراج باران
24 افتتاحیه و 61 فرصت گالری گردی.در ادینه 3 اسفند
نمایشگاه "مداد رنگی" در فرهنگسرای نیاوران به روایت اعظم امیری
نمایشگاه آثار معماری "اتو واگنر؛ شهر بی‌انتها" در آبادان
مرتضی نعمت‌اللهی: این میزان استقبال از جشنواره تجسمی فجر را پیش‌بینی نمی‌کردم
روایت هنرمندان از بخش طوبای زرین یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
1424 نقاش متقاضی شرکت در دوسالانه دامون‌فر
"نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی" در موزه امام علی (ع)
برپایی نمایشگاه "فقدان" در گالری ماه
نمایشگاه "عشق عنکبوتی" در گالری دلگشا به روایت هایده ایازی
59 افتتاحیه و 73 فرصت گالری گردی در آدینه 26 بهمن ماه
برپایی نمایشگاه "این زمستان را پایانی نیست" در گالری اعتماد
نمایش آثار علی رضوی در گالری ژاله


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph