6914
تاریخ انتشار : 14:20:35 , 1397/11/26    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

نمایشگاه "عشق عنکبوتی" در گالری دلگشا به روایت هایده ایازی
هایده ایازی گفت: موضوع آثارم درباره محیط زیست، ناهنجاری‌های موجود در جامعه و سایر چیزهایی است که ما به سادگی از آنها عبور می‌کنیم.
به گزارش ايوانا،  نمايشگاه طراحي هايده ايازي با نام "عشق عنکبوتي" در گالري دلگشا برپاست. در اين نمايشگاه نزديک به 100 اثر به نمايش درآمده است که با خودکارهاي نمدي بر روي کاغذ شکل گرفته‌اند. ايازي  با اشاره به اينکه نقاشي را به صورت خودآموخته کمتر از 3 سال پيش آغاز کرده است گفت: فراگيري خوشنويسي را حدود 20 سال پيش آغاز کردم و دوره‌هاي مختلف انجمن خوشنويسان را گذراندم. در سال‌هاي اخير شروع به تلفيق نقاشي و خوشنويسي کردم و به مرور کارهايم شکل جدي‌تري پيدا کرد.

ايازي ادامه داد: در اين نقاشي‌ها به اتفاقات جامعه و دنيا پرداختم و معضلات مختلف را به تصوير کشيدم. پس از پايان نقاشي، بر اساس داستان و موضوع آن يک شعر يا متن را انتخاب کرده و به تصوير اضافه مي‌کردم. اما در کارهاي جديدترم گاه حروف و کلمات بي‌ربط را ترکيب کرده و در تصوير مي‌آورم.

او با بيان اينکه نقاشي‌ها کاملا خودجوش بوده و از راهنمايي ديگران استفاده نکرده است، افزود: موضوع آثار بيشتر درباره محيط زيست، ناهنجاري‌هاي موجود در جامعه، آلودگي هوا و ساير چيزهايي است که ما ناديده گرفته و به سادگي از آنها عبور مي‌کنيم. بسياري از ما متوجه نيستيم که چه اتفاقي در اطراف‌مان رخ مي‌دهد اما من روي اين مسائل دقيق شده و آنها را به تصوير مي‌کشم.

ايازي درباره حضور نمادهاي مختلف در آثارش گفت: حشرات نشانه‌اي از بدي‌ها هستند و قصد دارم بگويم انسان‌ها گاه آنقدر رفتار موذيانه و نادرست از خود نشان مي‌دهند که به مرتبه حشرگي مي‌رسند. اما حيوانات را به عنوان موجوداتي مظلوم نشان داده‌ام که توسط انسان ناديده گرفته شده و به آنها ظلم شده است. انسان‌هايي که در آثارم ديده مي‌شوند مغز آنها قدرت تفکيک خوب و بد را ندارد و حتي قلب نيز براي آنها کاربرد ندارد. گويي انسان به پيام‌هاي مغز و قلب خود توجهي ندارد.

او که پيش از اين يک نمايشگاه انفرادي و دو نمايشگاه گروهي داشته است درباره استفاده از رنگ در آثارش گفت: علاقه زيادي به رنگ‌هاي متنوع و شاد دارم و نقاشي‌هايم با وجود موضوع تلخ آنها، ظاهري شاد و پر انرژي دارند.اين موضوع براي مخاطبان آثار بسيار جالب بوده و به آن توجه زيادي داشتند.

نمايشگاه طراحي هايده ايازي تا 28 بهمن در گالري دلگشا واقع در خيابان کريم‌خان. خيابان ايرانشهر. کوچه مهاجر. پلاک 30 ميزبان هنردوستان است.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
روایت طاهر شیخ الحکمایی ازیازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
برپایی نمایشگاه "این کیست این" در گالری شیرین
فروش 11 میلیارد و769 میلیون تومانی حراج باران
24 افتتاحیه و 61 فرصت گالری گردی.در ادینه 3 اسفند
نمایشگاه "مداد رنگی" در فرهنگسرای نیاوران به روایت اعظم امیری
نمایشگاه آثار معماری "اتو واگنر؛ شهر بی‌انتها" در آبادان
مرتضی نعمت‌اللهی: این میزان استقبال از جشنواره تجسمی فجر را پیش‌بینی نمی‌کردم
روایت هنرمندان از بخش طوبای زرین یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
1424 نقاش متقاضی شرکت در دوسالانه دامون‌فر
"نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی" در موزه امام علی (ع)
برپایی نمایشگاه "فقدان" در گالری ماه
نمایشگاه "عشق عنکبوتی" در گالری دلگشا به روایت هایده ایازی
59 افتتاحیه و 73 فرصت گالری گردی در آدینه 26 بهمن ماه
برپایی نمایشگاه "این زمستان را پایانی نیست" در گالری اعتماد
نمایش آثار علی رضوی در گالری ژاله


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph