6915
تاریخ انتشار : 13:07:13 , 1397/11/27    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

برپایی نمایشگاه "فقدان" در گالری ماه
فرزین راه‌نشین گفت: موضوع فقدان فقط به بودن و نبودن یک فرد اشاره ندارد، بلکه یک حس یا یک شیئ که جای خالی آن حس می‌شود را نیز دربرمی‌گیرد.

به گزارش ايوانا،  نمايشگاه نقاشي فرزين راه‌نشين با نام "فقدان" در گالري ماه برپاست. در اين نمايشگاه 27 اثر به نمايش درآمده است که با ترکيب موادي مانند مرکب، کلاژ کاغذ، مونو پرينت و... روي مقوا شکل گرفته‌اند. راه‌نشين درباره نحوه شکل‌گيري اين مجموعه گفت: اين آثار بر اساس يک دغدغه دروني و حسي خلق شده است. نمايشگاه قبلي من با موضوع "جست و جو" با وجود شخصي بودن، دايره بزرگتري از افراد را دربرمي‌گرفت، اما آثار اين مجموعه کاملا ارجاع به خودم است.

راه‌نشين افزود: موضوع فقدان فقط به بودن و نبودن يک فرد اشاره ندارد، يلکه يک حس يا يک شيئ که جاي خالي آن حس مي‌شود را نيز دربرمي‌گيرد. آنچه مدنظرم بوده آن جاي خالي است که هم اکنون بعد از فقدان به وجود آمده و يا ترس از يک جاي خالي است که ممکن است در آينده به وجود آيد.

او با اشاره به اينکه بعضي از آثار اين مجموعه فيگوراتيو هستند، گفت: به وسيله آب مرکب فيگورهايي رها و معلق را به تصوير کشيدم که هست و نيست آنها مشخص نيست. همچنين در ساير آثار فرم‌هايي وجود دارد که کاملا شخصي هستند و فرم کارها به آبستره نزديک شده است. اين فرم‌ها حس‌هاي آشنايي را تداعي مي‌کنند که ممکن است در همه ما وجود داشته باشد.

راه‌نشين با بيان اينکه انتخاب تکنيک در کارهايش بر اساس ايده اوست، افزود: در ابتدا به اين فکر مي‌کنم که ذهنيت خود را با چه تکنيکي مي‌توانم ارائه دهم. در آثارم بحث تخريب اهميت زيادي دارد و پس از ساختن فرم‌ها شروع به تخريب آنها مي‌کنم. کاغذ و مرکب ابزاري هستند که امکان اين کار را برايم فراهم مي‌کنند اما با لوازمي مانند قلم و رنگ نمي‌توانم چنين کاري را انجام دهم. از سوي ديگر بحث طراحي هميشه برايم اهميت داشته و در آثار خود از طراحي بهره زيادي مي‌گيرم.

راه‌نشين افزود: فرم‌ها يا حس‌هايي که در کارها داشتم چندان رنگ‌پذير نبودند و اين ايده نيز سياه و سفيد بود. گاهي از رنگ قرمز استفاده کردم که آن هم به صورت خطي است و رنگ حضور غالب ندارد. کاغذهايي هم که روي زمينه کلاژ شده‌اند کمي رنگ زرد در آثار ايجاد مي‌کنند و قصد داشتم اين سطوح رنگي از زمينه جدا باشند.

 نمايشگاه نقاشي فرزين راه نشين تا 30 بهمن در گالري ماه برپاست. گالري ماه در خيابان آفريقا، بلوار گلستان، شماره26 قرار دارد.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
روایت طاهر شیخ الحکمایی ازیازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
برپایی نمایشگاه "این کیست این" در گالری شیرین
فروش 11 میلیارد و769 میلیون تومانی حراج باران
24 افتتاحیه و 61 فرصت گالری گردی.در ادینه 3 اسفند
نمایشگاه "مداد رنگی" در فرهنگسرای نیاوران به روایت اعظم امیری
نمایشگاه آثار معماری "اتو واگنر؛ شهر بی‌انتها" در آبادان
مرتضی نعمت‌اللهی: این میزان استقبال از جشنواره تجسمی فجر را پیش‌بینی نمی‌کردم
روایت هنرمندان از بخش طوبای زرین یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
1424 نقاش متقاضی شرکت در دوسالانه دامون‌فر
"نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی" در موزه امام علی (ع)
برپایی نمایشگاه "فقدان" در گالری ماه
نمایشگاه "عشق عنکبوتی" در گالری دلگشا به روایت هایده ایازی
59 افتتاحیه و 73 فرصت گالری گردی در آدینه 26 بهمن ماه
برپایی نمایشگاه "این زمستان را پایانی نیست" در گالری اعتماد
نمایش آثار علی رضوی در گالری ژاله


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph