6916
تاریخ انتشار : 13:11:36 , 1397/11/27    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

"نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی" در موزه امام علی (ع)
"نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی" با محوریت بررسی کتاب‌های منتشر شده در حیطه هنرهای تجسمی با کیوریتوری امیر سقراطی این روزها در موزه امام علی (ع) برپاست.

به گزارش ايوانا، نمايشگاه "نمايه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهاي تجسمي" يکي از رخدادهاي پژوهشي يازدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر که به بررسي کتاب‌هاي منتشره در حيطه هنرهاي تجسمي در چهل سال اخير مي پردازد، تا 15 اسفندماه در موزه امام علي(ع) برپاست.

اين بخش روز 25 بهمن ماه با حضور هادي مظفري ‌مديرکل هنرهاي تجسمي، ‌ابراهيم حقيقي دبير يازدهمين دوره جشنواره هنرهاي تجسمي فجر، سيد امير سقراطي دبير هنري اين رويداد و کيوريتور نمايشگاه، ‌محسن سليماني دبير ‌اجرايي جشنواره، شهرام بابايي مدير موزه امام علي(ع) برگزار شد.

در بخش "نمايه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهاي تجسمي" يازدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر، ??? روي جلد کتاب به نمايش در آمده است تا خلاء هاي پژوهشي در عرصه هنرهاي تجسمي را با ضرورت دسته‌بندي حوزه‌اي و تاريخي کتاب‌ها در اين جشنواره پر کند.

با بازديد از اين بخش مخاطب در برابر اين واقعيت قرار مي‌گيرد که در هر دوره‌اي نياز جامعه، سليقه ناشران و مخاطبان در اين حوزه چه کتاب‌ها و پژوهش‌هايي بوده است و با پژوهشگران برجسته اين عرصه آشنا مي‌شود.

امير سقراطي درباره تعداد کتاب‌هاي منتشر شده در حوزه هنرهاي تجسمي در کشورمان گفت: آمار دقيقي از تعداد کتاب‌هاي منتشر شده در عرصه هنرهاي تجسمي در چهل سال اخير وجود ندارد، اما دستِ کم بالاي5 هزار جلد کتاب در اين عرصه منتشر شده است. آنچه مشخص است اين است که چهار دهه اخير هنرهاي تجسمي بيش از هر زمان ديگري رشد کرده است. نمايشگاه "نمايه چهل" مي‌کوشد تصوير درستي از سهم اهالي هنرهاي تجسمي در ساختن فرهنگ کشور ايران در چهار دهه اخير ارايه بدهد، اما کتاب‌هاي مهم هنرهاي تجسمي هستند که به دليل نبود جا و کمبود زمان در اين نمايشگاه بر روي ديوار نرفته‌اند.

دسته بندي کتاب‌ها و نمايش آنها به اين شرح است: "اسطوره شناسي"، "آلبوم‌هاي هنري"، "آموزش هنر"، "تاريخ شفاهي"، "تاريخ نگارگري ايراني"، "تاريخ هنر ايران و جهان"، "تصويرگري"، "هنرهاي سنتي و ملي"، "مسابقات و دوسالانه‌هاي هنري"، "زيباشناسي و تفکر انتقادي نسبت هنر"، "عکاسي و نظريه هنر"، "نقد، نشانه‌شناسي و نظريه هنر"، "کاريکاتور"، "گرافيک"، "مجموعه مقالات" و "هنر انقلاب".

‎ ‎يازدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر با دبيري ابراهيم حقيقي تا پانزدهم اسفند ‌برپاست. در اين ‌‌جشنواره سيد امير سقراطي ‌دبيري هنري و محسن سليماني ‌دبيري ‌اجرايي را ‌عهده‌دار ‌هستند.‌

 

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
روایت طاهر شیخ الحکمایی ازیازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
برپایی نمایشگاه "این کیست این" در گالری شیرین
فروش 11 میلیارد و769 میلیون تومانی حراج باران
24 افتتاحیه و 61 فرصت گالری گردی.در ادینه 3 اسفند
نمایشگاه "مداد رنگی" در فرهنگسرای نیاوران به روایت اعظم امیری
نمایشگاه آثار معماری "اتو واگنر؛ شهر بی‌انتها" در آبادان
مرتضی نعمت‌اللهی: این میزان استقبال از جشنواره تجسمی فجر را پیش‌بینی نمی‌کردم
روایت هنرمندان از بخش طوبای زرین یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
1424 نقاش متقاضی شرکت در دوسالانه دامون‌فر
"نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی" در موزه امام علی (ع)
برپایی نمایشگاه "فقدان" در گالری ماه
نمایشگاه "عشق عنکبوتی" در گالری دلگشا به روایت هایده ایازی
59 افتتاحیه و 73 فرصت گالری گردی در آدینه 26 بهمن ماه
برپایی نمایشگاه "این زمستان را پایانی نیست" در گالری اعتماد
نمایش آثار علی رضوی در گالری ژاله


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph